تحلیل شماره 3 طلا

قیمت‌های طلا و مس در روز چهارشنبه مورخ 6 مهر تغییر چندانی نداشتنه زیرا دلار در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده نسبت به رکود اقتصادی در حال افزایش، به بالاترین حد در 20 سال گذشته ثابت ماند.

هر اونس طلا تقریباً بدون تغییر نسبت به بسته شدن قبلی خود در 1628.67 دلار بود، در حالی که قیمت معاملات آتی طلا تا ساعت 23:39 به وقت گرینویچ به 1635.90 دلار در هر اونس رسید. هر دو ابزار در روز سه‌شنبه برای مدت کوتاهی افزایش یافتند، زیرا دلار از بالاترین سطح 20 سال گذشته عقب نشینی کرد و فشار بر طلا را کاهش داد.

اما تداوم شکست در بازار سهام و افزایش ترس از رکود بالقوه، جریان سرمایه را به دلار بازگرداند. دلار در سال جاری به دلیل موضع بسیار جنگ طلبانه ای که توسط فدرال رزرو آمریکا اتخاذ شد، افزایش یافت و افزایش نرخ های بهره این ارز را به پناهگاه امن تری نسبت به طلا تبدیل کرد.

قیمت شمش در حال حاضر به راحتی در بازار نزولی قرار دارد و بیش از 27 درصد نسبت به بالاترین سطح سال 2022 در روزهای ابتدایی درگیری روسیه و اوکراین کاهش یافته است. قیمت‌ها اخیراً از دو سطح حمایتی اصلی گذشته و انتظار می‌رود در کوتاه‌مدت بیشتر تضعیف شوند.

تسلط دلار آمریکا به احساسات در مجموعه کالاها ضربه زده است و طلا در این حرکت در امان نبوده است. تحلیلگران ING در یادداشتی نوشتند که بازدهی بالاتر هزینه فرصت نگهداری طلا را افزایش می دهد که به نظر می رسد سرمایه گذاران را از فلز زرد دور می کند.

این بانک اکنون انتظار دارد که طلا سال را با حدود 1650 دلار در هر اونس به پایان برساند، و تسکین عمده برای فلز زرد تنها زمانی حاصل می شود که فدرال رزرو تصمیم بگیرد لفاظی های جنگ طلبانه خود را کاهش دهد.

در میان فلزات صنعتی، قیمت مس در محدوده محدودی قرار داشت زیرا معامله گران انتظار کاهش بیشتر تقاضا در کوتاه مدت داشتند.

معاملات آتی مس با کاهش اندکی به 3.2920 دلار در هر پوند رسید.

قیمت فلز قرمز در سال جاری در بحبوحه نگرانی های فزاینده مبنی بر اینکه رکود به فعالیت های صنعتی آسیب می زند و به تقاضای مس آسیب می رساند، به شدت کاهش یافته است.

تضعیف چاپ های اقتصادی از چین، بزرگترین واردکننده مس جهان، نگرانی خاصی برای بازارها داشته است، و همچنین نشانه هایی از کند شدن فعالیت صنعتی در اروپا و ایالات متحده وجود دارد.

تمرکز این هفته بر روی داده های تولید چین است که در روز جمعه منتشر می شود، که انتظار می رود کاهش بیشتر در فعالیت را نشان دهد.

در این باره بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری:

برچسب های نوشته

مقالات اخیر

نوسانات طلا

راهنمای معاملات در نوسانات طلا

اولین سؤال طبیعی که برای جامعه تجاری مطرح می‌شود این است که مبانی اقتصادی قانع‌کننده پشت معامله در نوسانات کالا چیست؟ نوسانات با نوسانات قیمتی

درخواست تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورکشاپ تخصصی

آموزش سواد مالی مدیران