تحقق اهداف ESG(محیط زیستی، اجتماعی و حکمرانی)

برای بسیاری از شرکت‌ها، بزرگ‌ترین مانع این است که نمی‌دانند چگونه اهداف ESG را به طور دقیق به سرمایه‌گذاران گزارش دهند، به‌گونه‌ای که مستقیماً با بازگشت سرمایه آنها مرتبط باشد. این مقاله چهار روش اصلی را که شرکت‌های نفت و گاز می‌توانند اهداف ESG را به سرمایه‌گذاران گزارش کنند، شرح می‌دهد.

واضح است که ابتکارات ESG در اینجا باقی می‌ماند، به‌خصوص اگر سرمایه‌گذاران چیزی برای گفتن در مورد آن داشته باشند. داده‌های اخیر شبکه سرمایه‌گذاری تأثیر جهانی نشان می‌دهد که 72 درصد از سرمایه‌گذاران قصد دارند حجم سرمایه اختصاص‌داده‌شده به سرمایه‌گذاری تأثیرگذار را حفظ یا افزایش دهند. سرمایه‌گذاری متمرکز بر ESG اکنون از 30 تریلیون دلار فراتر رفته است که باعث افزایش فوریت برای افرادی می‌شود که دیرتر به جنبش ESG پیوستند.

بخش نفت و گاز از این خواسته‌ها مصون نیست. طبق نظرسنجی اخیر SAP و Oxford Economics، بیش از 79 درصد از مدیران انرژی و آب و برق اظهار داشتند که مسائل پایداری اولویت اصلی در تمام مراحل فرآیند تولید است. بااین‌حال، تنها 47 درصد متعهد به کاهش کربن یا کاهش انتشار خالص صفر هستند.

برای بسیاری از این شرکت‌ها، بزرگ‌ترین مانع این است که نمی‌دانند چگونه اهداف ESG را به طور دقیق به سرمایه‌گذاران گزارش دهند، به‌گونه‌ای که مستقیماً با بازگشت سرمایه آنها مرتبط باشد. همچنین برای صنعت نفت و گاز، اولویت دادن به ابتکارات مرتبط با محیط‌زیست به‌طورکلی دشوار است، زیرا بیشتر منابع برق و سوخت آنها از نظر تاریخی مبتنی بر کربن است.

این بدان معنا نیست که طی 20 سال گذشته بهبودی حاصل نشده است، زیرا برخی از شرکت‌های بزرگ گام‌های مهمی در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای برداشته‌اند، مانند غول انرژی شورون که اهداف جدید آب‌وهوا و پایداری را در اکتبر 2021 اعلام کرد. شرکت‌ها و خرده‌فروشان سوخت، مانند شل، از منابع سوخت سنتی به‌دور می‌شوند و گزینه‌های غیر کربنی خود را گسترش می‌دهند. طبق گزارش McKinsey در سال 2021، این امر در حالی رخ می‌دهد که کاهش گاز همچنان به دلیل بهبود بهره‌وری، افزایش مقررات باهدف محدودکردن انتشار گازهای گلخانه‌ای و افزایش خودروهای الکتریکی است.

درحالی‌که بازار سوخت ممکن است کاهشی بسیار آهسته داشته باشد، نفت و گاز حداقل برای آینده قابل‌پیش‌بینی، بخش اصلی ترکیب انرژی جهانی باقی خواهند ماند. برای رقابتی ماندن در دنیایی که تأثیر و هدف به‌شدت بر ذهن مصرف‌کنندگان سنگینی می‌کند، بسیار مهم است که شرکت‌های نفت و گاز ابتکارات ESG فعال و شفاف را توسعه دهند تا بتوانند نیازهای تجاری و فشار سرمایه‌گذاران را متعادل کنند.

چهارراه اصلی وجود دارد که شرکت‌های نفت و گاز می‌توانند اهداف ESG را که هم سرمایه‌گذاران و هم عموم را راضی می‌کند، بیان کنند:

 

  1. کاهش مصرف انرژی از طریق روشنایی. کاهش مصرف انرژی در سراسر تأسیسات به معنای تولید کمتر برق است که اثرات زیست‌محیطی را کاهش می‌دهد. اما انجام این کار با حفظ بهره‌وری در یک تأسیسات صنعتی می‌تواند دشوار باشد – شما نمی‌توانید فقط برای صرفه‌جویی در انرژی تجهیزات را خاموش کنید. یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای کاهش مصرف انرژی، ارتقا نورپردازی LED مدرن است. نه‌تنها روشنایی LED 80 درصد کارآمدتری از روشنایی معمولی را دارند، بلکه دید بهتری را با لومن های (معیار سنجش پخش نور) بالاتر در هر وات ارائه می‌دهند که می‌تواند به معنای نیاز به وسایل LED کمتر برای روشنایی همان ناحیه باشد. علاوه بر این، به مواد مصرفی کمتری نیز نیاز دارد.
  2. اولویت ایمنی. آنچه بسیاری از مردم اغلب نادیده می‌گیرند، اهمیت S(فاکتورهای اجتماعی) در ESG است. درحالی‌که “S” مخفف اجتماعی است و مسئولیت اجتماعی و اقدامات شرکت در پیش‌بینی خطر را برجسته می‌کند، ایمنی‌بخش مهمی از چارچوب اجتماعی است، به‌خصوص که به‌سلامت و رفاه کارکنان مربوط می‌شود. شرکت‌ها باید محیط‌های کاری ایمن‌تری را برای افراد ایجاد کنند، هم در تأسیسات اولیه و هم در سراسر زنجیره تأمین. همان‌طور که کاهش آلودگی از سیاره ما محافظت می‌کند، کاهش خطر تصادفات و صدمات نیز از مردم محافظت می‌کند. حوادث لغزش، سقوط و تماس با اشیا و تجهیزات از شایع‌ترین آسیب‌های غیر کشنده کار است که منجر به مرخصی از کار می‌شود. ثابت شده است که نور کافی خطر و شیوع تصادفات و صدمات را کاهش می‌دهد و حتی خستگی را به حداقل می‌رساند که می‌تواند به بهره‌وری کمک کند. همچنین باعث ایجاد محیطی شاداب‌تر می‌شود که کارکنان را درگیر و پاسخگو به خطرات ایمنی نگه می‌دارد.
  3. تمرکز بر روی معیارهای مهم. نه مصرف‌کنندگان و نه سرمایه‌گذاران نمی‌خواهند پیش‌بینی‌ها و تخمین‌هایی را در مورد تأثیرات زیست‌محیطی انجام دهند – آنها به دنبال اثبات واقعی و قابل‌اندازه‌گیری هستند. شرکت‌های انرژی می‌توانند با تمرکز بر مواردی مانند مصرف انرژی، مدیریت آب، انتشار گازهای گلخانه‌ای و داده‌های عملکرد ایمنی، از جمله داده‌هایی از سراسر زنجیره تأمین شروع کنند. سایر معیارهای ملموس می‌تواند شامل پرداختن به تأثیرات اجتماعی مانند تنوع نیروی کار و رهبری و سلامت و رفاه کارکنان باشد. استقرار راه‌حل‌های قابل‌اندازه‌گیری مانند این به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که تأثیر تلاش‌های ESG خود را با داده‌های کمی و کیفی ثابت کنند.
  4. بررسی منابع انرژی با سطح کربن پایین. همان‌طور که مصرف‌کنندگان با خواسته‌ها و ارزش‌های خود تکامل می‌یابند، صنایعی که از آنها خرید می‌کنند با آنها تکامل می‌یابند. شرکت‌های نفت و گاز باید در نظر بگیرند که چگونه مدل عملیاتی خود را می‌تواند برای تطبیق بخش‌های تجاری جدید، تغییر دهد و فرصت‌های بیشتری را برای اندازه‌گیری و گزارش در مورد ابتکارات ESG فراهم کند. کسانی که مدل‌های کسب‌وکار خود را برای گنجاندن جریان‌ها و پیشنهادهای درآمدی جدید، مانند منابع انرژی تجدیدپذیر، ایستگاه‌های شارژ الکتریکی و قابلیت‌های سوخت زیستی متنوع می‌کنند، ضمن حفظ مزیت رقابتی، ارزش‌های پیشنهادی جدیدی را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهند.

ما فقط در نیمه راه 2022 هستیم و قبلاً شاهد بوده‌ایم که سهام‌داران در تمام صنایع تغییری در اولویت‌بندی طرح‌های ESG ایجاد کرده‌اند و فشار بیشتری را بیش از هر زمان دیگری بر شرکت‌ها برای تعیین و دستیابی به اهداف وارد کرده‌اند و با افزایش فشار، مجازات برای عدم پیشرفت رضایت‌بخش شدیدتر شده است. ازآنجایی‌که شرکت‌ها به مبارزه با نرخ تورم و تقاضا برای افزایش استفاده از فناوری ادامه می‌دهند، شرکت‌های نفت و گاز باید از هم اکنون برای پیشی‌گرفتن از وظایف خود اقدام کنند، در غیر این صورت ممکن است در نهایت هزینه بیشتری، چه در داخل و چه در خارج، تحمیل شود.

 

 

 

منبع:

https://www.worldoil.com/magazine/2022/june-2022/features/top-4-ways-oil-and-gas-companies-can-report-esg-goals-to-investors/

در این باره بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری:

برچسب های نوشته

مقالات اخیر

نوسانات طلا

راهنمای معاملات در نوسانات طلا

اولین سؤال طبیعی که برای جامعه تجاری مطرح می‌شود این است که مبانی اقتصادی قانع‌کننده پشت معامله در نوسانات کالا چیست؟ نوسانات با نوسانات قیمتی

درخواست تماس

دیدگاه‌ها ۱

  1. israel-lady.co.il می گوید:

    Can I just say what a comfort to uncover somebody who really knows what they are talking about on the web. You actually know how to bring a problem to light and make it important. More and more people really need to look at this and understand this side of your story. Its surprising youre not more popular given that you definitely have the gift.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورکشاپ تخصصی

آموزش سواد مالی مدیران