تحلیل نرخ مهاجرت

بر اساس تحلیل سازمان خیریه آکسفام، میلیاردرهای جهان از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا، ثروت خود را تریلیون‌ها دلار افزایش داده‌اند، درحالی‌که فقیرترین مردم جهان با افزایش قیمت‌ها و افزایش بدهی‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنند. تجزیه‌وتحلیل این مؤسسه‌ی خیریه نشان می‌دهد که دارایی 2668 میلیاردر جهان از سال 2020 به میزان 3.78 تریلیون دلار افزایش یافته است.

بر اساس آخرین گزارش مؤسسه هنلی، انتظار می‌رود که امارات متحده‌ی عربی با جذب بزرگ‌ترین میلیونرها در سراسر جهان در سال 2022، از مقاصد جذاب ثروتمندان مانند ایالات متحده، بریتانیا و روسیه پیشی بگیرد.

بر اساس تجزیه‌وتحلیل داده‌های مهاجرت، انتظار می‌رود بیش از 15000 میلیونر در سال جاری از روسیه خارج شوند، زیرا شهروندان ثروتمند پس از حمله به اوکراین به رژیم ولادیمیر پوتین پشت کرده‌اند.

بر اساس گزارشی که روند مهاجرت ثروت خصوصی و سرمایه‌گذاری در سراسر جهان را دنبال می‌کند. روسیه در شش ماه گذشته بیشترین مهاجرت میلیونرها را متحمل شده است، با پیش‌بینی خروج سرمایه‌‌ی 15000 نفر تا پایان سال 2022 – 15 درصد از جمعیت میلیونرها و 9500 نفر بیش‌تر از سال 2019.

10 مقصد برتر میلیونرها

ارقام پیش‌بینی شده در گزارش مؤسسه هنلی نشان می‌دهد که 10 کشور برتر از نظر ورودی خالص میلیونرها در سال 2022، امارات، استرالیا، سنگاپور، اسرائیل، سوئیس، ایالات متحده، پرتغال، یونان، کانادا و نیوزلند خواهند بود.

پیش‌بینی سال 2022 منعکس‌کننده یک محیط بسیار ناپایدار در سراسر جهان است. دکتر یورگ استفن، مدیرعامل شرکت هنلی گفت: انتظار می‌رود تا پایان سال 88000 میلیونر به کشورهای جدید نقل‌مکان کنند که 22000 نفر کمتر از سال 2019 که فقط 110000 نفر نقل‌مکان کردند.

سال آینده، پیش‌بینی می‌شود که بزرگ‌ترین جریان مهاجرت میلیونرها به 125000 نفر برسد، زیرا سرمایه‌گذاران مرفه و خانواده‌هایشان با جدیت خود را برای دنیای جدید پس از کووید آماده می‌کنند.

درحالی‌که مقاصدی که به طور سنتی سرمایه‌گذاران ثروتمند را به خود جذب می‌کردند در حال ازدست‌دادن درخشش خود هستند، امارات متحده عربی به‌عنوان یک مرکز جذب ثروت صعودی چشمگیر داشته است.

بریتانیا که زمانی به‌عنوان مرکز مالی جهان معرفی می‌شد، همچنان شاهد ازدست‌دادن تعداد ثابتی از میلیونرها است، با پیش‌بینی خروج خالص 1500 نفر برای سال 2022.

میشا گلنی، روزنامه‌نگار برنده جایزه گفت، روس‌های ثروتمندی که به دنبال فرار از تأثیر تحریم‌های ویرانگر غرب بر کشورشان هستند، به‌طور گسترده به امارات و اسرائیل نقل‌مکان کرده‌اند.

این گزارش راه‌حل‌هایی را برای بهترین کشورها برای زندگی بر اساس رتبه‌بندی بر اساس کیفیت زندگی و بالاترین استانداردهای زندگی به شهروندان جهانی ارائه می‌دهد. خلاف سایر گزارش‌هایی که تابعیت را صرفاً بر اساس سفر بدون ویزا استوار می‌کنند، هنلی نشان می‌دهد که بهترین شهروندی در جهان بر اساس چندین عامل دقیق است که توسط شهروندان جهانی موردتوجه قرار می‌گیرد

بزرگ‌ترین بازنده‌ها:

این گزارش خاطرنشان کرد: 10 کشوری که بیش‌ترین خروجی میلیونرها در آن‌ها پیش‌بینی می‌شود روسیه، چین، هند، هنگ‌کنگ، اوکراین، برزیل، بریتانیا، مکزیک، عربستان سعودی و اندونزی هستند.

این گزارش می‌گوید مهاجرت ثروت در چین شروع به آسیب می‌کند و پیش‌بینی می‌شود در سال 2022، 10000 میلیونر خروجی داشته باشد.

در هنگ‌کنگ خروج میلیونرها اگرچه با سرعت کمتری ادامه می‌یابد، با پیش‌بینی خروج 3000 نفر در سال 2022 (کاهش 29 درصدی نسبت به سال 2019).

خروج میلیونرهای برزیل با پیش‌بینی خروجی خالص 2500 نفر در حال تشدید است – 79 درصد نسبت به سال 2019 افزایش یافته است.

انتظار می‌رود هند در سال 2022 تقریباً 8000 میلیون دلار متحمل ضرر خالص شود که نسبت به سال 2019 که زیان خالص 7000 بود 14 درصد افزایش داشته است. این گزارش خاطرنشان کرد، بااین‌حال، هند سالانه تعداد میلیونرهای جدید را بسیار بیشتر از آن چیزی است که در اثر مهاجرت از دست می‌دهد.

به گفته مؤسسه هنلی، ارقام مهاجرت فقط بر افرادی متمرکز است که دارای ثروت 1 میلیون دلار یا بیشتر هستند و افرادی که به طور حقیقی نقل‌مکان کرده‌اند – یعنی افرادی که بیش از نیمی از سال را در کشور جدید خود می‌مانند.

در این باره بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری:

برچسب های نوشته

مقالات اخیر

نوسانات طلا

راهنمای معاملات در نوسانات طلا

اولین سؤال طبیعی که برای جامعه تجاری مطرح می‌شود این است که مبانی اقتصادی قانع‌کننده پشت معامله در نوسانات کالا چیست؟ نوسانات با نوسانات قیمتی

درخواست تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورکشاپ تخصصی

آموزش سواد مالی مدیران