کاهش قیمت مس به دلیل سیاست گذاری چین، افزایش مجدد قیمت طلا

قیمت مس در روز سه‌شنبه پس از اینکه واردکننده اصلی چین تعهد خود را به قرنطینه‌های COVID-19 تکرار کرد، کاهش یافت، در حالی که قیمت طلا نزدیک به بالاترین حد یک ماهه خود باقی ماند زیرا دلار به دلیل انتظارات برای افزایش نرخ‌های کمتر از سوی فدرال رزرو عقب‌نشینی کرد.

مقامات چینی گمانه زنی های اخیر مبنی بر اینکه این کشور از سیاست زیان آور اقتصادی صفر کووید خارج می شود را رد کردند، زیرا این کشور با بدترین شیوع خود از ماه می دست و پنجه نرم می کند. اما این همچنین به ادامه اختلالات اقتصادی در کشور اشاره دارد که اشتهای آن را برای کالاها کاهش داده است.

معاملات آتی مس تا ساعت 19:28 به وقت گرینویچ (00:28 به وقت گرینویچ) با 0.1 درصد کاهش به 35970 دلار در هر پوند رسید و ضرر را برای دومین جلسه متوالی افزایش داد. قیمت فلز قرمز در سال جاری به دلیل نگرانی ها مبنی بر اینکه کند شدن رشد اقتصادی باعث کاهش تقاضا در مصارف صنعتی می شود، به شدت کاهش یافته است.

مس و چندین فلز دیگر صنعتی هفته گذشته به امید بازگشایی چین به شدت افزایش یافتند. اما نظرات پکن ممکن است نشان دهد که آنها این دستاوردها را در روزهای آینده معکوس می کنند.

با این حال، ضعف دلار به محدود کردن ضرر قیمت فلزات کمک کرد، زیرا سرمایه گذاران برای افزایش کمتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه دسامبر قرار گرفتند. ارزش دلار در روز سه شنبه 0.6 درصد کاهش یافت و این ضرر را برای سومین جلسه متوالی افزایش داد.

چندین مقام از بانک مرکزی حمایت خود را از سرعت پایین‌تر افزایش نرخ بهره برای جلوگیری از نابودی اقتصادی، حتی در شرایطی که تورم ایالات متحده به بالاترین حد در 40 سال گذشته رسیده است، ابراز کردند.

دلار در روز دوشنبه به پایین‌ترین حد در دو هفته اخیر رسید. تمرکز این هفته بر روی داده‌های تورم CPI ایالات متحده است که قرار است در روز پنج‌شنبه منتشر شود تا نشانه‌های بیشتری در مورد نحوه مدیریت بزرگترین اقتصاد جهان بر فشار قیمت‌ها ارائه شود.

طلا بیشترین حمایت را از تضعیف دلار گرفت و قیمت ها نزدیک به بالاترین سطح خود از اواسط اکتبر بود. چشم‌انداز افزایش‌های کمتر نرخ‌ها برای سرمایه‌گذاران طلا تسکین زیادی ایجاد می‌کند، زیرا افزایش نرخ‌های بهره با افزایش هزینه فرصت نگهداری طلا، قیمت شمش را از بالاترین سطح سالانه خود خارج کرد.

طلای نقطه ای پس از ثبت رشدهای قوی در هفته گذشته، نزدیک به 1674.24 دلار در هر اونس ثابت بود، در حالی که معاملات آتی طلا 0.2 درصد کاهش یافت و به 1677.05 دلار در هر اونس رسید.

اما با توجه به اینکه فدرال رزرو اخیراً سیگنال داده است که احتمالاً نرخ‌های بهره ایالات متحده در سطوح بالاتر از آنچه قبلاً انتظار می‌رفت به اوج خواهد رسید، چشم‌انداز طلا در کوتاه‌مدت ضعیف است.

در این باره بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری:

برچسب های نوشته

مقالات اخیر

نوآوری و خلاقیت در کسب و کار

نوآوری و خلاقیت در کسب‌وکار

نوآوری و خلاقیت در کسب‌وکار به طور مستقیم به توسعه و رشد شرکت‌ها کمک می‌کند. درعین‌حال، سازگاری با برند شخصی نیز اهمیت بسیاری دارد. زیرا

سواد مالی

سواد مالی چیست؟

سوادمالی، به‌طورکلی توانایی درک و استفاده درست از مهارت‌های مالی مختلف مثل مدیریت مالی شخصی، بودجه‌بندی و سرمایه‌گذاری است. داشتن سواد مالی به معنای دانستن

وام ودیعه مسکن

وام ودیعه مسکن چیست؟

با بالا رفتن نجومی قیمت خانه در تهران و شهرستان‌ها، مردمی که زمانی برای خرید خانه به سراغ گرفتن وام مسکن می‌رفتند، چند سالی است

درخواست تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *