تحلیل شماره ۵ طلا

همانطور که در تحلیل شماره 4 توضیح دادیم، طلا تا 1730 دلار قابلیت رشد دارد و از انجا با توجه به قدرت روند نزولی به احتمال زیاد ریزشی خواهد بود که دقیقا مطابق تحلیل ما پیش رفت و طلا در آستانه قیمت 1730 دلار با یک ریزش سنگین مواجه شد و در حال حاضر در قیمت 1665 دلار در حال نوسان است.

در ادامه روند نزولی برآورد ما تا کف قبلی قیمت یعنی 1627 دلار است. در صورتی که به این کف برسد و ادامه دهد روند نزولی خود را این مسیر نزولی ادامه دار خواهد بود، در غیر این صورت می توان انتظار داشت روند نزولی به اتمام رسیده است.

البته اتمام روند نزولی به مثابه صعود نیست و ممکن است تا چند روز روند رنج باشد که بستگی به عوامل مختلف دارد، با توجه به اتفاقات پیش آمده در جنگ روسیه و اوکراین انتظار پیشامد در بازار طلا را داریم.

اما تا اینجا طلا بیشتر به اخبار آمریکا ری اکشن نشان داده است.

و نتیجه گیری انتهایی به این صورت است که طلا را می توان تا 1627 دلار نزولی دانست و بعد باید دید چه اتفاقی در بازار رخ خواهد داد.

در این باره بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری:

برچسب های نوشته

مقالات اخیر

کوچینگ چیست؟

احتمالاً تاکنون درباره کوچینگ مطالبی خوانده‌اید یا شنیده‌اید اما اگر می‌خواهید درباره آن بیشتر بدانید این مقاله را تا انتها دنبال کنید. کوچینگ فرآیندی است

نوسانات طلا

راهنمای معاملات در نوسانات طلا

اولین سؤال طبیعی که برای جامعه تجاری مطرح می‌شود این است که مبانی اقتصادی قانع‌کننده پشت معامله در نوسانات کالا چیست؟ نوسانات با نوسانات قیمتی

درخواست تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورکشاپ تخصصی

آموزش سواد مالی مدیران