با افزایش نگرانی های فدرال رزرو، طلا به زیر 1800 دلار سقوط کرد

قیمت طلا در روز سه‌شنبه به پایین‌تر از سطوح کلیدی سقوط کرد و بازارهای فلزات تحت فشار قرار گرفتند زیرا داده‌های قوی‌تر از حد انتظار آمریکا باعث تقویت دلار و افزایش ابهام در مورد قدرت اقتصاد ایالات متحده و نحوه واکنش فدرال رزرو به آن شد.

دلار برای اولین جلسه در چهار جلسه روز دوشنبه افزایش یافت و پس از اینکه سفارشات کارخانه‌ها و داده‌های بخش خدمات ایالات متحده نشان داد که برخی از جنبه‌های اقتصاد بسیار فراتر از انتظارات هستند که می‌تواند منجر به فشارهای تورمی شود، از پایین‌ترین سطح پنج ماهه خود بازگشت.

این امر می تواند فدرال رزرو را به افزایش نرخ بهره برای مدت طولانی تر از حد انتظار سوق دهد، به خصوص اگر تورم سرسختانه بالاتر از محدوده هدف بانک مرکزی باقی بماند. در حالی که فدرال رزرو در ماه های آینده افزایش کمتری نرخ بهره را اعلام کرده است، بانک مرکزی همچنین هشدار داد که نرخ بهره ممکن است در سطوح بسیار بالاتر از حد انتظار به اوج خود برسد.

چنین سناریویی برای اکثر دارایی های بدون بازده منفی خواهد بود و طلا احتمالاً بیشترین تأثیر را خواهد داشت. بانک مرکزی اکنون قرار است هفته آینده در آخرین جلسه خود برای سال 2022 تشکیل جلسه دهد.

هر اونس طلا در حدود 1769.30 دلار ثابت بود، در حالی که معاملات آتی طلا در 1781.55 دلار در هر اونس ثابت بود. هر دو ابزار در روز دوشنبه حدود 1.7 درصد سقوط کردند که بدترین روز آنها در سه ماه اخیر است.

افزایش نرخ بهره بیشترین تاثیر را بر قیمت شمش در سال جاری داشت، زیرا بازدهی بالاتر بدهی هزینه فرصت نگهداری طلا را افزایش داد. در حالی که فلز زرد از پایین ترین سطح خود در سال جاری بهبود یافته است، چشم انداز آن همچنان به دلیل عدم اطمینان در مورد مسیر نرخ های بهره ایالات متحده محدود شده است.

سایر فلزات گرانبها نیز در روز سه شنبه پس از افت شدید در جلسه قبل، کاهش یافتند. معاملات آتی پلاتین 0.1 درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات آتی نقره حدود 22.422 دلار در هر اونس ثابت بود. هر دو فلز در روز دوشنبه به ترتیب 2.4 و 4.4 درصد سقوط کردند.

در میان فلزات صنعتی، قیمت مس رشد اولیه روز دوشنبه را معکوس کرد زیرا ترس از افزایش نرخ بهره تا حد زیادی خوش‌بینی نسبت به بهبود بالقوه تقاضای چین را خنثی کرد.

معاملات آتی مس پس از افت 2 درصدی در جلسه قبل در حدود 3.7900 دلار در هر پوند ثابت بود.

در حالی که فلز قرمز در دو هفته گذشته به دلیل خوش‌بینی فزاینده نسبت به لغو اقدامات ضد کووید در چین بهبودی قوی را نشان داد، به نظر می‌رسد ترس از این که نرخ‌های بهره بالاتر مانع فعالیت‌های اقتصادی شود، بهبود را کوتاه کرده است.

چین هنوز هیچ علامتی مبنی بر کاهش کلیت سیاست ضد کووید صفر خود نداده است، زیرا تاکنون تنها اقدامات انتخابی را در شهرهای اصلی خود کاهش داده است.

در این باره بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری:

برچسب های نوشته

مقالات اخیر

کوچینگ چیست؟

احتمالاً تاکنون درباره کوچینگ مطالبی خوانده‌اید یا شنیده‌اید اما اگر می‌خواهید درباره آن بیشتر بدانید این مقاله را تا انتها دنبال کنید. کوچینگ فرآیندی است

نوسانات طلا

راهنمای معاملات در نوسانات طلا

اولین سؤال طبیعی که برای جامعه تجاری مطرح می‌شود این است که مبانی اقتصادی قانع‌کننده پشت معامله در نوسانات کالا چیست؟ نوسانات با نوسانات قیمتی

درخواست تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورکشاپ تخصصی

آموزش سواد مالی مدیران