تمایل صرافی‌های هند به کشورهای دوست

موضع نامشخص هند در مورد دارایی‌های مجازی و سیاست‌های مالیاتی کاهشی، پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال این کشور را مجبور می‌کند به کشورهای دوست‌ تغییر مکان دهند.

ایندیان اکسپرس گزارش داد که بنیان‌گذاران صرافی ارزهای دیجیتال WazirX، Nishal و Siddhart Menon، به دبی و شرکت‌هایی مانند ZebPay و Vauld به سنگاپور نقل‌مکان کرده‌اند.

سقوط اخیر ارزهای دیجیتال جهانی، همراه با قوانین سختگیرانه و تغییرات نظارتی در هند، این صنعت را فلج کرده است که در نوامبر 2021 به اوج خود رسید.

بسیاری از این پلتفرم‌ها اکنون عملیات مربوط به پرداخت‌ها، سپرده‌ها و برداشت‌ها را متوقف کرده‌اند.

ایندیان اکسپرس به نقل از یکی از مدیران ارشد یکی از صرافی‌ها گفت: ما در حال حاضر در یک بازار نزولی هستیم … بسیاری از افرادی که در حال ساخت محصولات کریپتو و وب 3.0 هستند، و امور به سمت شفافیت بیشتر حقوقی / قضایی در حال حرکت است.

چرا دبی و سنگاپور؟

طبق پلتفرم داده بلاک‌چین Chainalysis، در آگوست 2021، هند از نظر پذیرش ارزهای دیجیتال در رتبه دوم قرار گرفت. بااین‌حال، این کافی نبود.

این کشور بر درآمدهای حاصل از تراکنش‌های رمزارزها و انتقال توکن‌های غیر قابل تبدیل تا سقف 30 درصد مالیات می‌گیرد. همچنین 1٪ به‌عنوان مالیات در منابع درآمدی که بالاتر از یک حد معین باشند، کسر می‌کند. هدایا در دارایی‌های دیجیتال و رمزارز نیز مشمول مالیات می‌شوند.

در دبی چنین مالیاتی وجود ندارد. به‌غیراز 5 درصد مالیات بر ارزش‌افزوده، درآمد حاصل از دارایی‌های دیجیتال تقریباً بدون مالیات است؛ بنابراین، این شهر به‌عنوان کانونی برای سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال ظاهر شده است.

سنگاپور نیز هیچ مالیاتی بر خرید ارزهای دیجیتال اعمال نمی‌کند. بااین‌حال، قصد خرید را برای تعیین رفتار مالیاتی در نظر می‌گیرد.

 

 

منبع:

https://qz.com/india/2182791/indias-cryptocurrency-exchanges-are-moving-to-friendly-countries/?utm_source=YPL

در این باره بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری:

برچسب های نوشته

مقالات اخیر

نوسانات طلا

راهنمای معاملات در نوسانات طلا

اولین سؤال طبیعی که برای جامعه تجاری مطرح می‌شود این است که مبانی اقتصادی قانع‌کننده پشت معامله در نوسانات کالا چیست؟ نوسانات با نوسانات قیمتی

درخواست تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورکشاپ تخصصی

آموزش سواد مالی مدیران