بررسی عملکرد طلا و مس

قیمت طلا در روز چهارشنبه نزدیک به سطوح حمایتی کلیدی در نوسان بود، در حالی که به دلیل نگرانی ها در مورد چین و آمار ضعیف اقتصادی چشم انداز تقاضا برای فلز صنعتی را تضعیف کرد، قیمت مس بیشتر کاهش یافت.

بازارهای فلزی از تضعیف شاخص دلار آمریکا حمایت چندانی نکردند، زیرا نگرانی ها در مورد کندی رشد بیشتر اقتصادهای بزرگ باعث کاهش تقاضا شد. چشم انداز افزایش شدید نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه آینده نیز معامله گران را در معرض خطر قرار داد.

هر اونس طلا با 0.1 درصد کاهش به 1651.76 دلار رسید، در حالی که معاملات آتی طلا تا ساعت 23:37 به وقت گرینویچ با 0.1 درصد کاهش به 1655.85 دلار در هر اونس رسید. هر دو ابزار در روز سه‌شنبه اندکی افزایش یافتند، اما به 1650 دلار پین شدند – سطح حمایتی که از نزدیک دیده می‌شود.

قیمت شمش از بالاترین حد سالانه در سال جاری به شدت کاهش یافت و اکنون در دو سال اخیر معامله می شود، زیرا افزایش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری فلز زرد را افزایش داده است. طلا همچنین در سال جاری وضعیت بهشت ​​امن خود را تا حد زیادی از دست داده است، زیرا دلار آمریکا از فلز عبور کرده است.

چشم‌انداز کوتاه‌مدت طلا همچنان ضعیف است و بازارها با احتمال ۱۰۰ درصدی برای افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در نوامبر، قیمت‌گذاری می‌کنند. اما فشار بر فلز زرد در این هفته تا حدودی کاهش یافت، زیرا شرط بندی هایی مبنی بر اینکه رکود اقتصادی شدید می تواند فدرال رزرو را مجبور کند موضع جنگ طلبانه خود را نرم کند.

پس از آنکه گزارش وال استریت ژورنال نشان داد فدرال رزرو چنین اقدامی را در نظر گرفته است، انتظارات مبنی بر اینکه بانک مرکزی در ماه دسامبر افزایش کمتری نرخ بهره را اعمال خواهد کرد، در جلسات اخیر افزایش یافت.

در میان فلزات صنعتی، قیمت مس برای سومین جلسه متوالی کاهش یافت و نگرانی ها در مورد چین بیشترین فشار فروش را ایجاد کرد.

معاملات آتی مس پس از کاهش بیش از 2 درصدی در دو جلسه گذشته، با 0.2 درصد کاهش به 3.3972 دلار در هر پوند رسید.

تأیید رئیس جمهور شی جین پینگ برای سومین دوره ریاست جمهوری، نگرانی ها را در مورد سیاست های مخل اقتصادی بیشتر ایجاد کرد، به ویژه پس از اینکه رئیس جمهور چین بر تعهد این کشور به سیاست سختگیرانه خود در برابر کووید صفر تاکید کرد.

در حالی که واردات مس چین تا ماه سپتامبر ثابت ماند، داده های تولید ناخالص داخلی متوسط ​​بر احساسات نسبت به این کشور تاثیر گذاشت.

شاخص‌های ضعیف تولید از سه اقتصاد بزرگ جهان که این هفته منتشر شد، همچنین تصویری مبهم از فعالیت‌های صنعتی جهانی ترسیم کرد و تقاضای مس ضعیفی را نشان داد.

اما بازار فیزیکی مس، به ویژه در بحبوحه کاهش تولید شیلی و تحریم های ایالات متحده بر صادرات روسیه، همچنان فشرده است.

اکنون تمرکز بر روی داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم ایالات متحده است که قرار است در این هفته منتشر شود تا تأثیر افزایش نرخ بهره بر بزرگترین اقتصاد جهان را بسنجد.

در این باره بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری:

برچسب های نوشته

مقالات اخیر

نوسانات طلا

راهنمای معاملات در نوسانات طلا

اولین سؤال طبیعی که برای جامعه تجاری مطرح می‌شود این است که مبانی اقتصادی قانع‌کننده پشت معامله در نوسانات کالا چیست؟ نوسانات با نوسانات قیمتی

درخواست تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورکشاپ تخصصی

آموزش سواد مالی مدیران