اصول سرمایه گذاری طلا

در طول اعصار، انسان ها از طلا به عنوان ارز و شاخص ارزش استفاده کرده اند و طلا به طور گسترده ای به عنوان نماد نهایی ثروت در نظر گرفته می شود. حتی قبل از روزهای بازار سهام و یک سیستم مبادله ای پذیرفته شده در سطح جهانی، کمیاب بودن و زیبایی طلا به اندازه کافی قابل توجه بود که آن را به کالایی مفید برای داد و ستد و تجارت تبدیل کرد.
در حالی که همه چیز قطعا تغییر کرده است، این ایده هنوز دست نخورده باقی مانده است. تنها تفاوت این است که ما ساختار فوق العاده پیچیده تری داریم که به وسیله آن طلاهای خود را مبادله و مبادله می کنیم.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که سرمایه گذاری طلا چیز جدیدی نیست. روش‌ها و رسانه‌هایی که ما استفاده می‌کنیم تغییر کرده‌اند، اما مدت‌ها قبل از هجوم طلای کالیفرنیا در سال 1848، طلا نشان خود را در جامعه می‌گذاشت و به بخشی جدایی‌ناپذیر از سیستم مالی جهان تبدیل می‌شد.

امروزه، سرمایه گذاری طلا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان راهی برای بیمه یا محافظت از ثروت انباشته، به ویژه در پی آشفتگی یا عدم اطمینان اقتصادی، تصور می شود. این به عنوان کالایی بسیار قابل اعتمادتر و قابل اعتمادتر از پول صادر شده توسط دولت در نظر گرفته می شود که به خودی خود هیچ کمیاب یا ارزش ذاتی ندارد.

با این حال هیچ سرمایه گذاری بدون ریسک نیست. بنابراین، هنگام سرمایه گذاری در طلا، آگاه بودن و آگاه بودن ارزش دارد. شما باید تاریخچه، روش‌های سرمایه‌گذاری، نحوه کارکرد طلا با بازار و تاثیر آن بر آن و نحوه اتخاذ بهترین تصمیم ممکن در زمانی که تصمیم به سرمایه‌گذاری به تنهایی دارید را بدانید.

همان طور که قبلا گفته شد سرمایه گذاری در طلا چندین روش دارد، از خرید فیزیکی تا ترید به صورت CFD (که در یکی مقاله جداگانه توضیح داده شده است) . اما انچه حائز اهمیت است دیدگاه شما از خرید طلاست، دید کوتاه مدتی یا بلند مدتی، چند درصد از پرتفوی شما و….

ما در مرکز مشاوره اقتصادی ایرانیان همه روزه در حال رصد تمام ریسک ها، دیتاها و اطلاعات مرتبط با طلا هستیم، عوامل تأثیر گذار بر طلا بسیارند اما دانستن این نکات می تواند به شما بسیار کمک کند تا بتوانید مسیر درست سرمایه گذاری داشته باشید.

دکتر به آبادی به عنوان مدیر مرکز مشاوره اقتصادی ایرانیان همه روزه در حال مطالعه و آموزش و تحلیل این بازارهاست و با مشاوره های موفقی که داشته اند توانسته اند بسیاری را ابتدا از ضررهای بسیار سنگین نجات دهند و بعد در مسیر رشد سرمایه هایشان قرار دهند.

در صورتی که تمایل به گرفتن مشاوره با ایشان هستید لطفا با شماره 88721921 تماس بگیرید..

در این باره بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری:

برچسب های نوشته

مقالات اخیر

نوآوری و خلاقیت در کسب و کار

نوآوری و خلاقیت در کسب‌وکار

نوآوری و خلاقیت در کسب‌وکار به طور مستقیم به توسعه و رشد شرکت‌ها کمک می‌کند. درعین‌حال، سازگاری با برند شخصی نیز اهمیت بسیاری دارد. زیرا

سواد مالی

سواد مالی چیست؟

سوادمالی، به‌طورکلی توانایی درک و استفاده درست از مهارت‌های مالی مختلف مثل مدیریت مالی شخصی، بودجه‌بندی و سرمایه‌گذاری است. داشتن سواد مالی به معنای دانستن

وام ودیعه مسکن

وام ودیعه مسکن چیست؟

با بالا رفتن نجومی قیمت خانه در تهران و شهرستان‌ها، مردمی که زمانی برای خرید خانه به سراغ گرفتن وام مسکن می‌رفتند، چند سالی است

درخواست تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *