گزارش هفتگی از بازار سهام ایالات متحده آمریکا (13 نوامبر 2022)

در چند ماه اخیر بازار سهام آمریکا نشان داد که به متغیرهای کلان اقتصادی کشور بسیار حساس است و سرمایه گذاران به دقت متغیرهایی مانند نرخ بیکاری و تورم را زیر نظر دارند. در هفته ای که گذشت با گزارش کاهش تورم در پنجشبه S&P 500 بهترین هفته خود از ماه ژوئن را به پایان رساند زیرا امید اینکه فدرال رزرو به زودی سیاست های انقباضی خود را کاهش دهد، افزایش یافته است. شاخص کل بازار S&P  با افزایش 0.67 درصدی روز جمعه هفته را در 3992.93 بست. این  رشد افزایش هفتگی شاخص را به 6.1 درصد رساند و بهترین هفته را از پایان 24 ژوئن امسال برای شاخص S&P رقم زد. نزدک کامپوزیت حدود 1.8 درصد رشد کرد و به 11817 رسید زیرا سرمایه گذاران با امید به کاهش نرخ بهره سهام فناوری را خریداری کردند. شاخص صنعتی داوجونز با 0.1 درصد کاهش  در 33747.86 بسته شد.

شکل1. شاخص هفتگی S&P

داوجونز روز پنجشنبه به دنبال افزایش کمتر از حد انتظار در شاخص قیمت های مصرف کننده در ماه اکتبر، بیش از 1200 واحد جهش کرد و سرمایه گذاران را امیدوار کرد که تورم ممکن است در حال کاهش باشد. روز پنجشنبه شاخص S&P به میزان 5.5 درصد  و Nasdaq Composite حدود 7.4 درصد افزایش یافت. این بهترین روز از سال 2020 برای هر سه شاخص بازار آمریکا بوده است.

شکل2. شاخص هفتگی NASDAQ

بازدهی اوراق خزانه داری نیز روز پنجشنبه تحت تأثیر تورم ضعیف تر از حد انتظار، سقوط کرد. همه شاخص ها یک هفته افزایشی را به پایان بردند. داوجونز 4.1 درصد به صورت هفتگی رشد کرد، در حالی که نزدک کامپوزیت 8.1 درصد افزایش یافت. امانوئل کائو، رئیس استراتژی سهام اروپای بارکلیز در یادداشتی روز جمعه تأکید کرد که از منظر بازار سهام، تا زمانی که تهدید نرخ‌های بسیار بالاتر وجود دارد، گزارش های این هفته باید یک باد مخالف بزرگ را برطرف کند.

شکل3. شاخص هفتگی میانگین صنعتی DOW JONS

در این باره بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری:

برچسب های نوشته

مقالات اخیر

نوسانات طلا

راهنمای معاملات در نوسانات طلا

اولین سؤال طبیعی که برای جامعه تجاری مطرح می‌شود این است که مبانی اقتصادی قانع‌کننده پشت معامله در نوسانات کالا چیست؟ نوسانات با نوسانات قیمتی

درخواست تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورکشاپ تخصصی

آموزش سواد مالی مدیران