مرکز مشاوره اقتصادی ایرانیان

کد سجام چیست؟

اولین مرحله برای دریافت کد بورسی و شروع معاملات در بازار سرمایه کشور ایران، ثبت‌نام و احراز هویت سجام است. ثبت‌نام در این سامانه، به‌صورت اینترنتی و از طریق  سایت سجام انجام می‌شود. پس از تأیید افراد در سامانه سجام، یک کد پیگیری از سامانه به تلفن همراه افراد ارسال می‌شود. کد پیگیری سجام ، یک کد  ۱۰ رقمی است که برای انجام بسیاری از امور مربوط به دریافت کد بورسی، لازم است. در ادامه شما را با نحوه ثبت‌نام و دریافت کد سجام بیشتر آشنا خواهیم کرد:

کد پیگیری سجام، در صورتی به شما داده می‌شود که شما ثبت‌نام خود را به طور کامل در سامانه انجام داده باشید. ثبت‌نام در سامانه نیز، تنها به‌صورت غیرحضوری و از طریق سایت سجام به آدرس sejam.ir انجام می‌شود. ثبت‌نام اینترنتی سامانه سجام، یک ثبت‌نام اولیه است که در این مرحله شما باید تمام اطلاعات خود از جمله اطلاعات هویتی، اطلاعات فردی، اطلاعات مالی، اطلاعات شغلی و … را در سایت سجام وارد نمایید.
پس از تکمیل‌شدن ثبت‌نام شما، یک کد پیگیری به شماره همراه شما ارسال می‌شود. این کد پیگیری یک کد ۱۰ رقمی است که برای احراز هویت شما در سجام و ثبت‌نام در کارگزاری‌ها موردنیاز است.  البته امکان احراز هویت سجام در منزل نیز وجود دارد.

در واقع، زمانی که شما ثبت‌نام خود را به‌صورت اینترنتی در سامانه انجام دادید و اطلاعات هویتی، فردی، شغلی، مالی و … را در سایت سجام وارد کردید، کارشناسان سجامی شروع به بررسی اطلاعات شما می‌کنند. اگر اطلاعات شما درست بود و مغایرتی نداشت، برای شما یک کد پیگیری ۱۰  رقمی ارسال می‌کنند. زمان دریافت کد تأیید سجام معمولاً یک الی دو روز بعد از تکمیل ثبت‌نام است. در نظر داشته باشید که شماره‌تلفن همراه ثبت شده در سامانه سجام حتماً باید به نام شخص ثبت‌نام‌کننده باشد. در صورت بروز مشکل و یا ایراد در اطلاعات ثبت شده می‌توانید مجدد وارد حساب کاربری خود شده و به ویرایش آن بپردازید.

 

جهت مشاوره اقتصادی و سرمایه‌گذاری، تشکیل سبد سرمایه‌گذاری پرسود و همچنین آموزش نحوه درست ورود و سرمایه‌گذاری مطمئن در بازارهای مالی با ما از طریق سایت  https://moshaverr.com   و یا شماره‌تلفن: 88721921-021 در تماس باشید.

در این باره بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *