چرا طلا بهترین گزینه برای ‌سرمایه‌گذاری در جهان امروز است؟

طلا بهترین مسیر سرمایه گذاری

‌سرمایه‌گذاری در طلا مزایای زیادی دارد؛ زیرا از سرمایه شما در بلندمدت محافظت می‌کند. مردم در سراسر جهان به این تئوری اعتقاد دارند و همه به طلا وابسته هستند. زمانی که دارایی‌های دیگر بی‌ثبات و پرنوسان باشد، طلا ثبات خود را حفظ می‌کند. به همین دلیل، هرزمان که در بازارهای جهانی سهام تلاطمی رخ می‌دهد. یا زمانی که بین کشورهای قدرتمند تنش‌های سیاسی وجود دارد، می‌توانید شاهد افزایش شدید قیمت طلا باشید. یکی دیگر از مزیت‌های انتخاب طلا این است که نرخ‌ها در سراسر جهان ثابت است. و شما آنها را در سراسر جهان با قیمت کم‌وبیش یکسان دریافت خواهید کرد.

بااین‌حال، در بحران‌های شدید اقتصادی، قیمت طلا می‌تواند نوسانات زیادی داشته باشد و ممکن است در هنگام سقوط بازارها به دلیل تنش‌های جهانی با مشکل مواجه شوید. به همین دلیل، قبل از شروع ‌سرمایه‌گذاری، باید نرخ طلا را به طور منظم پیگیری کنید. درحالی‌که سرمایه‌گذاری‌های دیگری مانند املاک و ارز در برخی شرایط به دلیل مشکلات مختلف خطرآفرین هستند. طلا نسبتاً پایدار است و شما همیشه می‌توانید با سرمایه‌گذاری در طلا از پول خود در بلندمدت محافظت کنید. در این راستا، اجازه دهید به‌دقت درک کنیم که چرا ‌سرمایه‌گذاری در طلا برای آینده شما مفید است. حتی می‌توانید قبل از شروع ‌سرمایه‌گذاری با مشاور مالی خود مشورت کنید و اندازه مناسبی از سبد خود را برای این ‌سرمایه‌گذاری انتخاب کنید. به‌این‌ترتیب، سایر سرمایه‌گذاری‌های شما به‌درستی پوشش داده می‌شوند.

طلا بهترین گزینه سرمایه گذاری در مقابل تورم

می‌تواند در برابر خطرات تورم محافظت کند

وقتی صحبت از ‌سرمایه‌گذاری می‌شود، همیشه باید مراقب تورم باشید زیرا می‌تواند در درازمدت سرمایه شما را از بین ببرد. با درنظرگرفتن این عامل، هرگز نباید ‌سرمایه‌گذاری نقدی داشته باشید؛ زیرا ارزش آن کاهش می‌یابد. در عوض می‌توانید در طلا یا سایر دارایی‌های مطمئن سرمایه‌گذاری کنید که از شما در برابر خطرات تورم محافظت می‌کند. شما هرگز از ‌سرمایه‌گذاری در طلا در طولانی‌مدت پشیمان نخواهید شد. اگر می‌خواهید از قیمت امروز طلا در بازار مطلع شوید. می‌توانید از درگاه‌های آنلاینی که اطلاعات این‌گونه کالاها را ارائه می‌دهند، استفاده کنید. این به شما کمک می‌کند تا نوسانات بازار را زیر نظر بگیرید. و می‌توانید ‌سرمایه‌گذاری خود را به‌صورت سیستماتیک شروع کنید.

یک راه خوب برای پس‌انداز پول برای آینده

پس‌انداز پول برای آینده شما ضروری است. بااین‌حال، زمانی که املاک و مستغلات را به‌عنوان ‌سرمایه‌گذاری خود انتخاب می‌کنید، ممکن است نتوانید با پول کم ‌سرمایه‌گذاری کنید. کار ساده‌ای که در این زمینه می‌توانید انجام دهید، ‌سرمایه‌گذاری در طلا است. این کار از پول شما برای آینده محافظت می‌کند و همچنین می‌توانید در درازمدت بازده خوبی داشته باشید. ازآنجایی‌که خرید طلای فیزیکی با ریسک سرقت و یا کیفیت همراه است. بهترین راه خرید گواهی سکه و یا ‌سرمایه‌گذاری طلا در بورس کالا است.

خرید آسان و فروش بسیار آسان در بازار

اگر شما طلای فیزیکی را برای ‌سرمایه‌گذاری انتخاب کرده باشید، به‌راحتی می‌توانید آن را از هر جواهرفروشی در محله خود خریداری کنید. بااین‌حال، خرید آنها از جایی مورداعتماد که می‌توانند گواهی ضمانت محصول را ارائه دهند منطقی‌تر است. امروز می‌توانید قیمت طلا را از منابع معتبر بررسی کنید و از آنها خریداری کنید.

وقتی نوبت به فروش می‌رسد، می‌توانید جواهرسازان محلی را انتخاب کنید؛ زیرا آنها ساده‌ترین منبع در این زمینه خواهند بود. به یاد داشته باشید که طلا همیشه مورد تقاضا است و لازم نیست نگران نقدینگی دارایی‌های خود در طلا باشید. هنگامی که آنها را از طریق جواهرفروشان یا تاجران محلی در بازار بفروشید، بلافاصله پول نقد دریافت خواهید کرد. اگر قصد فروش آنها را ندارید، حتی می‌توانید آنها را گرو بگذارید و از مؤسسات مالی مختلف وام بگیرید. اکثر مردم زمانی که طلا را به‌صورت زیورآلات در اختیار دارند چنین گزینه‌هایی را انتخاب می‌کنند و معمولاً زمانی که پول نقد کافی در آینده داشته باشند آن را پس می‌گیرند.

ثبات قیمت طلا و سرمایه گذاری در آن

به نگهداری زیادی نیاز ندارد

بهترین بخش در مورد ‌سرمایه‌گذاری در طلا این است که نیازی به نگهداری از جانب شما ندارد. و شما به‌راحتی می‌توانید آنها را در مکانی امن برای صدها سال نگهداری کنید. تصور کنید که اگر در ملکی ‌سرمایه‌گذاری کرده‌اید، باید آن را در نظم مناسب نگهداری کنید و اگر شاغل هستید این کار می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد. از طرفی می‌توانید با خیال راحت طلا بخرید و فقط سال‌ها بدون نیاز به نگهداری آن را در کمد خود نگه دارید و یا حتی از روش‌های امن‌تر برای خرید طلا مانند خرید گواهی سکه استفاده کنید.

ثبات قیمت طلا

در مقایسه با سایر گزینه‌های موجود در بازار، قیمت طلا در بازار ایران نرخ رشد روبه‌بالا دارد. و حتی در زمان بحران با حاشیه زیادی کاهش نمی‌یابد. در واقع، هرزمان که در بازار مالی بحرانی ایجاد می‌شود، مردم به سمت ‌سرمایه‌گذاری در طلا روی می‌آورند و قیمت‌ها در کوتاه‌ترین زمان افزایش می‌یابد.

اگر این را با بازار سهام مقایسه کنید، قیمت هر سهمی می‌تواند حتی زمانی که اخبار منفی درباره شرکت وجود دارد به صفر برسد. با طلا هرگز این اتفاق نمی‌افتد و همیشه ارزش خود را در بازار خواهد داشت.

این موضوع از قرن‌ها قبل ثابت شده است و طلا به دلیل ثبات قیمتی که دارد همیشه گزینه مطلوب سرمایه‌گذاران بوده است. امروز می‌توانید نرخ طلا را از منابع زیادی بررسی و پیگیری کنید.

گرفتن وام در برابر طلا آسان است

شما هرگز نمی‌توانید در مورد شرایط اضطراری در زندگی مطمئن باشید و همیشه باید از نظر مالی آماده باشید تا با شجاعت آنها را مدیریت کنید. در این راستا، شما به‌راحتی می‌توانید به ‌سرمایه‌گذاری طلای خود وابسته باشید، زیرا می‌توان آن را به‌راحتی در بازار نقد کرد. اگر زیورآلات دارید، لازم نیست آنها را بفروشید؛ زیرا بانک‌ها و بسیاری از مؤسسات مالی دیگر در مواقع ضروری به پشتوانه آنها وام می‌دهند. در بیشتر موارد بر اساس ارزش کلی طلا می‌توانید ظرف یک روز وام دریافت کنید. بانک‌ها پس از تسویه وام در آینده، همان زیورآلات را بدون هیچ آسیبی پس خواهند داد.

بهترین مکمل برای ‌سرمایه‌گذاری در بازار سهام و املاک

درحالی‌که ‌سرمایه‌گذاری در بازار سهام و املاک می‌تواند بازده خوبی را به همراه داشته باشد، اما در درازمدت با ریسک‌های زیادی همراه است و هرگز نباید تمام پس‌انداز خود را روی چنین گزینه‌هایی ‌سرمایه‌گذاری کنید. شما باید با خرید طلای فیزیکی از بازار، ‌سرمایه‌گذاری خود را متعادل کنید. ازآنجایی‌که بر خلاف ‌سرمایه‌گذاری در بازار سهام و املاک، نرخ طلا به‌شدت کاهش نمی‌یابد، سرمایه شما در درازمدت محافظت می‌شود. این یک راه ساده برای تنوع بخشیدن سبد ‌سرمایه‌گذاری شما است و با بازده خوبی همراه است.

کلام آخر

زمانی که طلا را برای ‌سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنید، ‌سرمایه‌گذاری شما بازده و همچنین امنیت خوبی در درازمدت خواهد داشت و در آینده می‌توانید نقدینگی خوبی به دست آورید.  بهتر است که طلا را بخشی از استراتژی ‌سرمایه‌گذاری بلندمدت خود بدانید؛ زیرا تمایل دارد ارزش خود را در طول زمان حفظ کند. علاوه بر این، طلا می‌تواند به‌عنوان یک محافظ در برابر تورم و دارایی عمل کند و می‌تواند سرمایه شما را از قرارگرفتن در معرض خطرات بازار محافظت کند.

در این باره بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری:

برچسب های نوشته

مقالات اخیر

نوسانات طلا

راهنمای معاملات در نوسانات طلا

اولین سؤال طبیعی که برای جامعه تجاری مطرح می‌شود این است که مبانی اقتصادی قانع‌کننده پشت معامله در نوسانات کالا چیست؟ نوسانات با نوسانات قیمتی

درخواست تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورکشاپ تخصصی

آموزش سواد مالی مدیران