کاهش قیمت آپارتمان در پردیس پایدار خواهد بود؟

شهرک پردیس تهران

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم به بررسی روند قیمت آپارتمان در پردیس بپردازیم.

شهر پردیس، مرکز شهرستان پردیس است که در ۱۷ کیلومتری شمال ‌شرق تهران و در محور آزادراه پردیس-تهران واقع است. این شهر از شمال به رشته کوه‌های البرز، از غرب به جاجرود و از شرق محدود به بومهن است.

پردیس زمانی که تبدیل به شهر شد، قرار بود شهرستان کوچکی باشد که تعدادی از جمعیت تهران به آن نقل مکان کنند. اما به دلایلی رشد کرد و در زمان کمی بخشی از ساکنان تهران به آن نقل مکان کردند.

این شهر به دلیل فاصلۀ کمی که از تهران دارد، پتانسیل زیادی برای گسترش و جذب جمعیت بیشتری از ساکنان تهران را داراست.

کاهش قیمت آپارتمان

کاهش قیمت آپارتمان در پردیس تهران

براساس گزارش تجارت نیوز، مشاهدات نشان می‌دهد اخیرا نظارت مستقیم دولت بر معاملات مسکن، عامل کاهش قیمت ملک است.

با وجود این تغییرات در بازار مسکن پردیس، اکنون بازار خرید و فروش این شهر چه وضعیتی دارد؟ و قیمت‌ها تا چه اندازه روندی کاهشی داشته‌اند؟

میزان کاهش قیمت آپارتمان در پردیس

یکی از مشاوران املاک منطقه می‌گوید: برخورد با بعضی از مشاوران املاک در پردیس موجب کاهش قابل توجه قیمت آپارتمان‌های این منطقه گردیده. اکنون آپارتمانی ۸۷ متری در فاز ۱۱ که تا یک ماه قبل دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان قیمت داشت، یک میلیارد و ۹۳۰ میلیون تومان است.

برخی دیگر از صاحبان بنگاه‌های املاک نیز دلیل افزایش قیمت بی‌رویه ملک در این منطقه را کمبود تقاضا می‌دانند. آنها معتقدند قیمت‌ها پیش از این تا اندازه‌ای افزایش یافته بود که مشتریان، کشش پاسخگویی خود به آن را از دست داده و درنتیجه تقاضا هم تا حد زیادی با افت روبرو بود.

میزان کاهش قیمت آپارتمان

کاهش تقاضای خرید مسکن در پردیس

هر چند مشاهدات میدانی بازار ملک در شهر پردیس نشان می‌دهد قیمت واحدهای مسکونی این منطقه طی ماه گذشته کاهش قابل توجهی داشته است. اما صاحبان بنگاه‌های این منطقه می‌گویند اکنون بازار خرید و فروش تقریبا قفل است. و رکود و کاهش تقاضای فعلی نیز دلیل دیگری برای کاهش قیمت اخیر بوده است.

یک مشاور املاک در این زمینه می‌گوید: با نظارتی که روی بنگاه‌های املاک انجام شد، قیمت‌ها کاهش یافت. اما خرید و فروش آنچنانی هم وجود ندارد.

این موضوعی است که تقریبا تمام صاحبان بنگاه‌های این منطقه از آن گله دارند. آنها معتقدند تا مدتی پیش، به‌ویژه قبل از عید، معاملات در وضعیت بهتری قرار داشتند. اما اکنون پیدا کردن موردی برای خرید و فروش بسیار سخت و رقابتی است.

پیش‌بینی قیمت آپارتمان در پردیس

با وجود کاهش قیمت‌ها باید دید چشم‌انداز قیمت در این منطقه چگونه است؟ و اکنون زمان مناسبی برای خرید مسکن در شهر پردیس است یا خیر؟

فعالان بازار مسکن معتقدند کاهش قیمت آپارتمان در یک ماه گذشته فرصت مناسبی برای خریداران واحدهای مسکونی پردیس فراهم کرده است. به این ترتیب اکنون زمان مناسبی برای ورود به بازار مسکن در این محدوده است.

آن‌ها همچنین می‌گویند براساس تجربۀ سال‌های گذشته، این کاهش قیمت موقتی است. و به احتمال زیاد بعد از تیرماه دوباره قیمت‌ها روند افزایشی خواهند داشت. تا آنجا که برخی صعود قیمت را تا ۵۰۰ میلیون تومان در نیمه دوم سال پیش‌بینی می‌کنند. این در حالی است که در شرایط فعلی برخی از مالکان حتی حاضرند با تخفیف‌های بالا ملک خود را به فروش برسانند.

در این باره بیشتر بخوانید

مقالات اخیر

درخواست تماس