تحلیل تکنیکال طلای 18 عیار

gold analysis 2

فهرست مطالب

طلا از دیرباز با توجه به تورم، صعودی بوده است، چرا که طلا یک سپر تورمی است و در کشور ما این امر موجب شده است که طلا همیشه روند اصلی صعودی داشته باشد.
قبل از اینکه به تحلیل برسیم ابتدا چارت طلای 18 عیار را بررسی میکنیم.

در مهر ماه سال 1399 که یکبار طلا سقف تاریخی خود را زد و از کانال قیمتی 1 میلیون و 500 هزار تومان اصلاح داد و دوباره خرداد ماه امسال که باز هم به این سقف تاریخی رسید و باز هم از ادامه روند ناکام ماند تا اینکه در آذرماه امسال با توجه به فشارهای همه جانبه طلا سقف تاریخی خود را شکست و به روند صعودی خود ادامه داد این روند تا 2 میلیون و 45 هزار تومان نیز ادامه دار بود تا اینکه در حال حاضر طلا در قیمت 1 میلیون و 915 هزار تومان در حال نوسان است.

همانطور که مشاهده می شود، طلا در سقف کانال صعودی است، این اتفاق به منزله ریزش سنگین نیست و ممکن است  بعد از کمی اصلاح در کانال بنفش بالایی رشد کند.

برای خرید خود حتما به ریسک سرمایه گذاری دقت نمایید..

چرا که بازار انتظار یک اصلاح دارد، این اصلاح میتواند تا خط میانی قرمز باشد، یا میتواند در همین قیمت ها بماند و رنج بزند که تمام این ها بسته به شرایط و فشار عرضه و تقاضا دارد..

نتیجه گیری:  روند بلند مدت طلا با توجه به تورم موجود در کشور صعودی است، اما به دید کوتاه مدت انتظار اصلاح روند می رود. این اصلاح می تواند روند رنج باشد یا روند نزولی تا خط میانی قرمز رنگ.

** لازم به توضیح است این تحلیل به منزله سیگنال خرید و فروش نیست و تصمیم گیرنده نهایی برای خرید و فروش خود شما هستید.

در این باره بیشتر بخوانید

مقالات اخیر

درخواست تماس