تحلیل انس جهانی

Gold bullion bullion Gold bar shut

فهرست مطالب

رشد طلا در سال جدید پیش از سرنخ های فدرال رزرو و سیل داده های ایالات متحده شکست می خورد

به نظر می‌رسد افزایش قیمت طلا در سال جدید به پایان رسیده است و فلز زرد در روز چهارشنبه به زیر بالاترین سطح هشت ماهه خود رسید، زیرا بازارها قبل از انبوه بلندگوهای فدرال رزرو و داده‌های اقتصادی ایالات متحده در هفته جاری کاهش یافتند.

در حالی که انتظارات از یک فدرال رزرو کمتر جنگ طلب و رکود بالقوه باعث افزایش رشد طلا در دو هفته گذشته شد، معامله گران اکنون منتظر سیگنال های بیشتری برای تایید این روند هستند. این هفته قرار است چندین مقام فدرال رزرو سخنرانی کنند  که قابل توجه ترین آنها لائل برینارد، نایب رئیس در روز پنجشنبه است.

رگباری از قرائت‌های اقتصادی ایالات متحده همچنین قرار است روشنگری بیشتری را در مورد عملکرد بزرگ‌ترین اقتصاد جهان تا ماه دسامبر نشان دهد، که از تورم شاخص قیمت تولیدکننده، خرده‌فروشی و داده‌های تولید صنعتی که اواخر روز چهارشنبه منتشر می‌شود، شروع می‌شود.

هر اونس طلا ثابت در 1908.74 دلار بود، در حالی که معاملات آتی طلا تا ساعت 19:19 به وقت شرقی (00:19 به وقت گرینویچ) با 0.1 درصد افزایش به 1911.30 دلار در هر اونس رسید. هر دو ابزار در روز سه شنبه 0.5 درصد کاهش یافتند.

ضعف دلار، همراه با ترس فزاینده از رکود در سال جاری باعث شد که طلا در هفته گذشته به بالاترین حد خود در هشت ماه اخیر صعود کند. در بحبوحه شرط‌بندی‌های فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو امسال با سرعت کمتری نرخ بهره را افزایش می‌دهد، فلز زرد اکنون حدود 160 دلار زیر بالاترین رکورد معامله می‌شود.

دلار در این هفته در برابر سبدی از ارزها دوباره قدرت خود را به دست آورد و از پایین ترین سطح هفت ماهه خود بازگشت. اما افزایش ارزش دلار محدود شد زیرا بازارها نیز در انتظار نشست سیاستگذاری بانک مرکزی ژاپن در اواخر روز بودند.

هر گونه سیگنال جنگ طلبانه از سوی بانک مرکزی می تواند دلار را متزلزل کند و حمایت بیشتری از طلا را فراهم کند، به ویژه در شرایطی که تشدید سیاست پولی بسیار سست BOJ منجر به باد مخالف بیشتر در اقتصاد جهانی می شود.

سایر فلزات گرانبها نیز در روز چهارشنبه در محدوده‌های پایین نگه داشته شدند.

در میان فلزات صنعتی، قیمت مس پس از افزایش شدید در روز سه‌شنبه در میان نشانه‌هایی از انعطاف‌پذیری اقتصادی در چین، بزرگترین واردکننده مس جهان، کاهش یافت.

معاملات آتی مس با عیار بالا پس از افزایش بیش از 2 درصدی در جلسه قبل، با 0.2 درصد کاهش به 4.2272 دلار در هر پوند رسید.

در حالی که داده های روز سه شنبه نشان داد که رشد اقتصادی چین در سال 2022 به میزان قابل توجهی نسبت به سال قبل کاهش یافته است، رشد بهتر از حد انتظار در سه ماهه چهارم، به ویژه در ماه دسامبر، این امیدواری را ایجاد کرد که این کشور در سال جاری پس از کاهش رشد اقتصادی شاهد بهبودی نهایی باشد. اکثر محدودیت های ضد کووید

طلا از ابتدای نوامبر سال 2022 روند صعودی خود را آغاز کرده است، و هنوز نیز در کانال صعودی قرار دارد، مطابق شکل زیر طلا تا زمانی که کانال خود را از پایین نشکند یا آخرین کف خود را رو به پایین نشکند، روندش همچنان صعودی خواهد بود.

در حال حاضر طبق شکل بالا که یکی از استراتژی های مرکز مشاوره اقتصادی ایرانیان سیگنال صعودی صادر کرده تاکنون روند همچنان صعودی بوده و بالغ بر 5 درصد بازدهی داشته است.

نتیجه گیری: روند طلا تا زمانی که خبر های اقتصاد آمریکا فشار فروش را بر این بازار تحمیل نکند صعودی خواهد بود.

برای معاملات خود به استاپ لاس و مدیریت سرمایه و استراتژی خود پایبند باشید.

در این باره بیشتر بخوانید

مقالات اخیر

درخواست تماس