تحلیل نقره جهانی

فهرست مطالب

نقره 2 درصد به بالاترین سطح سه ماهه رسید
قیمت نقره در معاملات روز دوشنبه اروپا بیش از 2 درصد افزایش یافت و برای سومین جلسه افزایش یافت و به بالاترین سطح سه ماهه خود رسید، چند دلار با 25 دلار فاصله داشت.
دلار نزدیک به پایین ترین سطح سه ماهه خود در نوسان است، زیرا فدرال رزرو در حال پایان دادن به چرخه فعلی سیاست های سختگیرانه است.


قیمت نقره
قیمت نقره پس از افزایش 1.9 درصدی در روز جمعه، دومین سود متوالی پس از داده های ضعیف ایالات متحده، با 2 درصد افزایش به 24.82 دلار در هر اونس، بالاترین رقم از اول سپتامبر تا کنون، با 24.26 دلار بالاترین میزان در جلسه بود.
نقره هفته گذشته 2.5 درصد افزایش یافت، دومین سود هفتگی متوالی، زیرا بازدهی دلار و خزانه داری ایالات متحده در حالی که تقاضا در چین بهبود می یابد، جایگاه خود را از دست می دهد.
دلار
شاخص دلار در روز دوشنبه 0.2 درصد کاهش یافت و برای سومین جلسه زیان را افزایش داد و تقریباً در برابر سبدی از رقبای اصلی به سطح 103.18 رسید.
داده‌های اخیر نشان می‌دهد که بخش تولید ایالات متحده در ماه نوامبر با سرعتی سریع‌تر از حد انتظار کاهش یافته و نگرانی‌ها را در مورد سلامت اقتصاد افزایش داده است.
نرخ های ایالات متحده
احتمال افزایش مجدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه دسامبر به تنها 3 درصد کاهش یافت.
در حال حاضر 30 درصد احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس و 60 درصد احتمال کاهش بهره در ماه می وجود دارد.
سرمایه گذاران منتظر داده های جدید در مورد رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده و هزینه های شخصی در اواخر این هفته هستند.
چنین داده هایی سرنخ های بیشتری را در مورد مسیر احتمالی سیاست های پولی ایالات متحده به ویژه در نشست دسامبر فدرال رزرو ارائه می دهد.
در بحبوحه تقاضای قوی، نقره نزدیک به اوج دو ماهه است
قیمت نقره در معاملات اروپا افزایش یافت و در حالی که برای پنجمین جلسه متوالی رشد خود را حفظ کرد، تقریباً به بالاترین حد دو ماه اخیر رسید و در مسیر کسب بیشترین سود هفتگی در چهار ماه گذشته در بحبوحه تقاضای قوی برای فلز سفید قرار گرفت.
تقاضای قوی برای دارایی های بدون بازده با کاهش بازدهی خزانه 10 ساله ایالات متحده و به دنبال داده های قوی چین افزایش یافت.
قیمت نقره پس از افزایش 1.3 درصدی در روز پنجشنبه، 0.8 درصد افزایش یافت و به 2 3.93 دلار در هر اونس رسید.
در معاملات هفتگی نقره تا کنون در این هفته 7.5 درصد افزایش یافته است و دومین سود هفتگی در سه هفته گذشته و بزرگترین سود از جولای تاکنون است.
ایالات متحده بازده
بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا در روز جمعه 1.1 درصد کاهش یافت و زیان را برای دومین ضرر متوالی افزایش داد و به پایین‌ترین حد در دو ماه گذشته در 4.391 درصد رسید.
چنین تحولاتی در بخش اوراق قرضه ایالات متحده پس از آن رخ داد که داده های ادعای تورم و بیکاری ایالات متحده به احتمال افزایش مجدد نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده در ماه آینده آسیب زد.
چنین داده‌هایی به پایان چرخه کنونی سیاست‌های سخت‌گیرانه در ایالات متحده کمک می‌کند.
احتمال افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره در دسامبر به 1 درصد کاهش یافت.
معامله گران اکنون انتظار دارند اولین کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه می 2024 انجام شود.

تقاضای چینی ها
داده های قبلی نشان می دهد که تولید صنعتی چین در ماه اکتبر 4.6 درصد افزایش یافته است که نسبت به 4.5 درصد در سپتامبر بهبود یافته است.
فروش خرده‌فروشی در ماه اکتبر 7.6 درصد افزایش یافت که سریع‌ترین نرخ از ماه مه است که از 5.5 درصد در سپتامبر شتاب گرفت.
چنین داده هایی نشان دهنده قدرت تداوم اقتصاد چین در سه ماهه چهارم است زیرا دولت چین به اقداماتی برای تحریک و تقویت فعالیت های اقتصادی ادامه می دهد.

از نظر تکنیکالی با توجه به رشد خیلی خوب نقره در این هفته راندمان حدودیه 4.81% را  در این هفته ثبت کرد. مقاومت های روانیه 26 دلار و 27 دلار در حال حاضر مقاومت های مهم نقره به حساب می آیند.

در این باره بیشتر بخوانید

مقالات اخیر

درخواست تماس