تحلیل انس نقره در هفته ای که گذشت

فهرست مطالب

اتفاقی مثبت روز جمعه در بازار نقره رخداد و آن شکست مقاومت 24 دلاری این فلز بود. در این مقاله می خواهیم عملکرد نقره را ارزیابی و نهایتا تحلیلی از این فلز گرانبها داشته باشیم
لطفا با ما همراه باشید…


روز دوشنبه، جورج وستون لیمیتد تقریباً سه درصد افزایش در سود سه ماهه سوم را گزارش داد که به رسیدن شاخص ترکیبی S&P/TSX به بالاترین حد قابل توجه دو ماه اخیر کمک کرد. در کالاها، نفت خام WTI با کاهش جزئی به 77.44 دلار در هر بشکه در بحبوحه تضعیف دلار مواجه شد، در حالی که معاملات آتی طلا و نقره به ترتیب به 1990.10 دلار و 23.620 دلار در هر اونس افزایش یافت که ناشی از انتظارات سرمایه گذاران مبنی بر اینکه فدرال رزرو ممکن است افزایش نرخ بهره را متوقف کند.

نقره (XAG/USD) در اوایل جلسه‌ی اروپا در روز چهارشنبه، به کسب سود روزانه‌ی خود ادامه می‌دهد و برای دومین روز متوالی، برخی خریداران را به خود جذب می‌کند.
با این حال، فلز سفید زیر سطح 24 دلار یا بالاترین سطح هفتگی که در روز سه‌شنبه به ثبت رسید، باقی می‌ماند که مصادف با یک خط روند نزولی است که از اوج نوسانی ماه می تداوم یافته و اکنون باید به عنوان یک نقطه محوری کلیدی عمل کند.

از دیدگاه تکنیکال، شکست یا بریک‌اوت اخیر از طریق سد بسیار مهم 200 روزه میانگین متحرک ساده (SMA) به نفع معامله‌گران صعودی است.
علاوه بر این، نوسانگرهای نمودار روزانه در قلمرو مثبت قرار دارند و هنوز از منطقه اشباع خرید فاصله دارند. این امر به نوبه‌ی خود بیانگر آن است که از چشم‌اندازهای حرکتی بیشتر حمایت می‌شود و مسیر کمترین مقاومت برای نقره XAG/USD صعودی است.


با این حال، گاوها باید قبل از شرط‌بندی جدید، محتاط باشند و منتظر حرکتی فراتر از مقاومت خط روند با شیب نزولی در نزدیکی مرز 24.00 دلار بمانند. نقره XAG/USD ممکن است از مانع میانی 24.20 الی 24.25 دلاری عبور کند و تلاش جدیدی برای غلبه بر مارک روانی 25.00 دلار انجام دهد.

به علاوه، برخی از خریدهای متعاقب فراتر از منطقه 25.15 الی 25.20 دلار، زمینه را برای حرکت به سمت بازپس گیری مارک 26.00 دلار برای اولین بار از ماه می فراهم می‌کند.
در روز پنجشنبه شاهد افزایش قیمت نقره بودیم که در یک جلسه که با حجم معاملات پایین اما حفظ بالاترین سطح هفتگی همراه بود، در قیمت 23.82 دلار بسته شد. فعالان بازار به دقت فلز گرانبها را با نزدیک شدن به سطوح مقاومت کلیدی، با تمرکز فوری بر روی 24 دلار و توجه بیشتر به اوج ژوئن 24.52 دلار، زیر نظر دارند.
با از سرگیری معاملات در بازارهای ژاپن و ایالات متحده در روز جمعه، قیمت نقره تغییر چندانی نداشت و نزدیک به شکست بالقوه بیش از آستانه 24 دلار بود. اگر این سطح شکسته شود، اهداف بعدی برای گاوهای نقره ای در بالاترین حد ماه ژوئن تعیین می شود و به دنبال آن یک مانع روانی قابل توجه در 25 دلار تعیین می شود که در نهایت هدف گذاری برای بالاترین سطح سال تا به امروز 26.12 دلار است.
در ادامه نکته ای که حائز اهمیت است داده های تورم کانادا و بینش فدرال رزرو بر احساسات بازار تأثیر است که می تواند تاثیر بگذارد

داده‌های تورم ماه سپتامبر کاهش جزئی را به 3.8 درصد نشان داد، در حالی که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) 0.1 درصد کاهش یافت. علیرغم این افت، قیمت‌های اصلی مصرف‌کننده همچنان شاهد افزایش سالانه 2.8 درصدی بودند، اگرچه 0.1 درصد به صورت ماهانه کاهش یافتند. علاوه بر این، ناظران بازار منتظر آخرین آمار بازار مسکن پس از کاهش -0.2 درصدی قیمت مسکن در ماه سپتامبر هستند.

اما نکته دیگر قیمت طلا و نقره با کاهش ارزش دلار در آستانه فدرال رزرو بود که افزایشی شد.
در بحبوحه تضعیف دلار آمریکا و پیش بینی صورتجلسه نشست آتی فدرال رزرو، قیمت طلا و نقره افزایش قابل توجهی داشته است. طلا در COMEX به 1993 دلار در هر اونس افزایش یافت، در حالی که در MCX، قیمت 330 روپیه افزایش یافت و به 61034 روپیه برای هر 10 گرم رسید. نقره نیز افزایش قابل توجهی را تجربه کرد و تقریباً 1 درصد در سطح بین المللی صعود کرد و به 23.82 دلار در هر اونس رسید و به 73200 روپیه در هر کیلوگرم در بازارهای داخلی جهش کرد.

رشد فلزات گرانبها همزمان با دلار آمریکا به پایین ترین سطح بیش از دو ماه اخیر و بازدهی خزانه داری نزدیک به پایین ترین حد دو ماه اخیر در هفته گذشته است. هر اونس طلا نقطه ای بین المللی به 1988.29 دلار افزایش یافت و قیمت معاملات آتی آمریکا با اندکی افزایش به 1990.10 دلار رسید. در همین حال، هر اونس نقره 23.64 دلار قیمت داشت. سایر فلزات گرانبها حرکات متفاوتی را نشان دادند، به طوری که پلاتین در 918.59 دلار در هر اونس ثابت ماند و پالادیوم با کاهش جزئی به 1076.26 دلار در هر اونس رسید.

 

تحلیلگران بازار سطوح حمایت و مقاومت کلیدی را برای طلا و نقره ارائه کردند زیرا سرمایه گذاران روی دقایق فدرال رزرو برای تغییرات احتمالی در سیاست های نرخ بهره تمرکز می کنند. بر اساس پیش‌بینی‌های FedWatch Tool، بازار بیش از پنجاه درصد احتمال کاهش نرخ در ماه مه را حدس می‌زند.

اما اگر بخواهیم از منظر تکنیکالی به نقره نگاهی داشته باشیم، شاید مهم ترین مقاومت پیش روی آن 25 دلار باشد، در صورت شکست 25 دلار 25.8 و 26 دلار را میتوانیم تارگت های کوتاه مدت نقره در نظر بگیریم.

در این باره بیشتر بخوانید

مقالات اخیر

درخواست تماس