کشورهای برتر در زمینه تولید نیکل

gettyimages 534990782 612x612 1

فهرست مطالب

آینده نیکل روشن به نظر می‌رسد؛ زیرا صنعت وسایل نقلیه الکتریکی (EV) به رشد تصاعدی ادامه می‌دهد – این می‌تواند فعالیت معدنی بیشتر را در کشورهای برتر تولیدکننده نیکل در جهان تحریک کند. تقاضا برای نیکل به‌عنوان یک فلز باتری و یک جزء مهم در ساخت فولاد ضدزنگ همچنان درحال‌رشد است و شرکت‌ها و کشورها به طور یکسان مشتاق هستند تا در باند تولید نیکل جهش کنند و نشان خود را بگذارند. با درنظرگرفتن این موضوع، ارزش دانستن در مورد نقاط داغ تولید نیکل را دارد. در اینجا شبکه خبری سرمایه‌گذاری بر اساس آخرین داده‌های سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده، برترین کشورهای تولیدکننده نیکل در سال ۲۰۲۱ را معرفی می‌کند.

  1. اندونزی

ا میلیون تن

اندونزی با ادعای مقام اول تولید نیکل، نمونه بارز کشوری است که می‌خواهد وارد بازار در حال انفجار نیکل شود. این کشور پس از رشد فوق‌العاده‌ای از تولید ۳۴۵۰۰۰ تن متریک (تن) در سال ۲۰۱۷ به یک میلیون تن در سال ۲۰۲۱ رسید. همچنین میزبان ۲۱ میلیون تن ذخایر است. اندونزی به طور فعال در حال ایجاد صنعت باتری خودروی الکتریکی خود است. نزدیکی این کشور به چین، رهبر فعلی جهان در تولید خودروهای برقی، یک راه‌اندازی ایده‌آل را ایجاد می‌کند. در می ۲۰۲۱، این کشور از راه‌اندازی اولین کارخانه خود برای پردازش نیکل برای استفاده در باتری‌های برقی استقبال کرد. بر اساس گزارش مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی، هفت پروژه دیگر ازاین‌قبیل در حال انجام است.

  1. فیلیپین

۳۷۰۰۰۰ تن

فیلیپین یکی از بزرگ‌ترین کشورهای تولیدکننده نیکل و صادرکننده سنگ نیکل برای مدتی طولانی بوده است. پس از یک ضربه کوچک بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، زمانی که تولید نیکل از ۳۶۶۰۰۰ تن به ۳۴۰۰۰۰ تن کاهش یافت، کشور تولید خود را به ۴۲۰۰۰۰ تن در سال ۲۰۱۹ افزایش داد. بارندگی­های شدید باعث آب‌گرفتگی معادن و تعلیق عملیات معدنی شده بود. کشور دیگری که نزدیک به چین است، فیلیپین است که در حال حاضر ۳۰ معدن نیکل دارد. نیکل آسیا یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سنگ نیکل در کشور است. تحلیلگران کالا با S&P Global Market Intelligence پیش‌بینی کرده‌اند که تولید نیکل استخراج شده در فیلیپین ممکن است با نرخ رشد مرکب سالانه ۹ درصد بین سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۵ افزایش یابد و به حدود ۵۰۰۰۰۰ تن برسد.

  1. روسیه

۲۵۰۰۰۰ تن

باوجوداینکه روسیه رتبه سوم این فهرست را دارد، تولید نیکل روسیه در چند سال گذشته کاهش‌یافته است. در سال ۲۰۱۸، کل تولید نیکل این کشور به ۲۷۲۰۰۰ تن رسید، اما در سال ۲۰۲۱ به ۲۵۰۰۰۰ تن رسید. نیکل نوریلسک روسیه (OTC Pink:NILSY,MCX:GMKN) یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نیکل و پالادیوم در جهان است. این شرکت قصد دارد تا ۳۵ میلیارد دلار در ارتقای زیرساخت‌های انرژی در دهه آینده سرمایه‌گذاری کند، به این امید که تولید معدن خود را تا سال ۲۰۳۰ افزایش دهد.

  1. کالدنای جدید

۱۹۰۰۰۰ تن

این کشور فرانسوی در نزدیکی سواحل استرالیا نیز شاهد کاهش تولید نیکل خود در سال‌های اخیر بوده است و از ۲۲۰۰۰۰ تن در سال ۲۰۱۹ به ۱۹۰۰۰۰ تن در سال ۲۰۲۱ کاهش‌یافته است. کالدونیای جدید در گذشته در برابر فروش مستقیم سنگ نیکل به کشورهای بزرگ مصرف‌کننده نیکل مانند چین مقاومت کرده است تا صنعت ذوب و پالایش داخلی خود را که منبع اصلی درآمد است حفظ کند. بااین‌حال، در دسامبر ۲۰۱۶، دولت کالدونیای جدید درخواست‌های استخراج‌کنندگان نیکل را برای صادرات بیش از ۲ میلیون تن سنگ معدن اضافی به چین تأیید کرد. اقتصاد این کشور اکنون در معرض خطر است؛ زیرا به‌شدت به قیمت نیکل بستگی دارد. در سال ۲۰۲۰، معدنچی بزرگ Vale (NYSE:VALE) سهام خود را در معدن نیکل گورو در کالدونیای جدید فروخت. امروز، مقامات استانی و منافع محلی ۵۱ درصد از این معدن را در اختیار دارند، درحالی‌که تاجر کالاهای جهانی ترافیگورا و سازنده خودروهای الکتریکی تسلا (NASDAQ:TSLA) نیز دارای منافع قابل‌توجهی هستند.

  1. استرالیا

۱۶۰۰۰۰ تن

استرالیا، یکی دیگر از کشورهای برتر تولیدکننده نیکل، شاهد کاهش تولید خود از ۱۸۰۰۰۰ تن در سال ۲۰۱۹ به ۱۶۰۰۰۰ تن در سال ۲۰۲۱ بوده است. با ۱۰۰ درصد مالکیت بخش نیکل غرب.

پس از سقوط ویرانگر قیمت نیکل از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶، تعدادی از معادن فروشگاه خود را تعطیل کردند. بااین‌حال، همان‌طور که کالا بهبود پیدا کرده است ماینرها به فلز پایه فرصت دیگری می‌دهند. این منابع شامل Mincor Resources (ASX:MCR,OTC Pink:MCRZF) است که به طور فعال روی یک “استراتژی راه‌اندازی مجدد نیکل” شامل چهار ذخایر در منطقه کامبالدا استرالیای غربی کار می‌کند.

  1. کانادا

۱۳۰۰۰۰ تن

تولید نیکل کانادا از ۱۸۰۰۰۰ تن در سال ۲۰۱۹ به ۱۳۰۰۰۰ تن در سال ۲۰۲۱ کاهش‌یافته است. حوضه سادبری این کشور دومین تأمین‌کننده بزرگ سنگ معدن نیکل در جهان است و عملیات سادبری Vale’s در آنجا واقع شده است. یکی دیگر از تولیدکنندگان کلیدی نیکل در کانادا، گلنکور است که مالک معدن Raglan در کبک و همچنین Sudbury Integrated Nickel Operations در انتاریو است. عملیات دومی شامل معدن نیکل ریم ساوث، معدن فریزر، آسیاب استراتکونا و ذوب سادبری است.

  1. چین

۱۲۰۰۰۰ تن

تولید نیکل چین در سال‌های اخیر نسبتاً ثابت مانده است. چین علاوه بر اینکه یکی از برترین کشورهای تولیدکننده نیکل است، پیشروترین تولیدکننده آهن نیکل در جهان است که یک فرونیکل کم‌عیار مورداستفاده در فولاد ضدزنگ است. Jinchuan Group International Resources (HKEX:2362) شرکت مادر گروه Jinchuan، یک تولیدکننده بزرگ نیکل در چین است.

  1. برزیل

۱۰۰۰۰۰ تن

برخلاف بسیاری از کشورهای تولیدکننده نیکل در این فهرست، تولید نیکل برزیل در سال‌های اخیر در واقع افزایش‌یافته است و از ۷۴۴۰۰ تن در سال ۲۰۱۹ به ۱۰۰۰۰۰ تن در سال ۲۰۲۱ رسیده است.

  1. آمریکا

۱۸۰۰۰ تن

در نهایت، نیکل ایالات متحده از ۱۴۰۰۰ تن در سال ۲۰۱۹ به ۱۸۰۰۰ تن در سال ۲۰۲۱ افزایش‌یافته است.

در ادامه میزان تولید نیکل در ۹ کشور برتر جهان در نمودار ۱ نشان‌داده‌شده است:

در این باره بیشتر بخوانید

مقالات اخیر

درخواست تماس