مدیریت ثروت چیست؟ مدیران ثروت چه خدماتی ارائه می‌دهند؟

what is wealth management min

فهرست مطالب

ثروت شما  که با دارایی و پول اندازه‌گیری می‌شود باید به‌منظور رشد یا جلوگیری ازدست‌دادن ارزش، مدیریت شود. مدیریت ثروت فرایند بررسی و تصمیم‌گیری در مورد ثروت است تا بتوانید به اهداف مالی خود برسید.

یک مدیر دارایی ممکن است تعداد زیادی گواهینامه داشته باشد. اما به‌طورکلی، این شخص مشاوره اقتصادی و خدماتی را برای کمک به شما در مدیریت ثروتتان ارائه می‌دهد. خدمات در حوزه مدیریت ثروت ممکن است شامل سرمایه‌گذاری، بازنشستگی، مالیات یا برنامه‌ریزی املاک باشد.

در این مقاله همه آنچه شما باید در مورد مدیریت ثروت،  قبل از تصمیم‌گیری برای انتخاب مدیر ثروت یا کمک‌گرفتن از یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات مدیریت ثروت بدانید، آمده است.

مدیریت ثروت چیست؟

مدیریت ثروت یک فرایند مشاوره‌ای است و شامل مشاوره با مشتریان مرفه، بحث در موردنیازها و اهداف مالی آنها است. همچنین شاخه‌ای از خدمات مالی است که با نیازهای سرمایه‌گذاری مشتریان مرفه سروکار دارد. این خدمات، خدمات مشاوره تخصصی هستند که نیازهای مدیریت سرمایه‌گذاری مشتریان مرفه را برآورده می‌کنند.

مدیریت ثروت
www.moshaverr.com

مزایای مدیریت ثروت چیست؟

برنامه‌های مدیریت ثروت باتوجه‌به نیازهای مشتری طراحی شده است. خدمات مالی برای دستیابی مؤثر به اهداف مالی مشتری ارائه می‌شوند.

خدمات مشاوره‌ای مستلزم رسیدگی به اطلاعات حساس مشتری است. مشاوران سرمایه‌گذاری باید محرمانه بودن اطلاعات به‌دست‌آمده در طول دوره برنامه‌ریزی اقتصادی و خدمات مشاوره را در نظر بگیرند.

یک مشاور مدیریت ثروت از رشته‌های اقتصادی متنوعی مانند خدمات مالی، حسابداری، مالیاتی، مشاوره سرمایه‌گذاری، برنامه‌ریزی حقوقی یا املاک و برنامه‌ریزی بازنشستگی برای مدیریت ثروت یک مشتری مرفه به‌عنوان مجموعه‌ای از خدمات استفاده می‌کند.

بسته به وضعیت اقتصاد، درآمد سرانه و عادات پس‌انداز مردم، شیوه‌های مدیریت ثروت و خدمات مربوطه ممکن است از شرایطی  با شرایط دیگر متفاوت باشد.

هدف از مدیریت ثروت چیست؟

هدف مدیریت ثروت کمک به شما در دستیابی به امنیت مالی و رشد و محافظت از ثروت است. مدیر ثروت یک متخصص معتبر است که به مشتریانی که به مدیریت ثروت نیاز دارند مشاوره و خدمات مالی ارائه می‌دهد. آنها یک متخصص مالی دارای مجوز هستند که معمولاً طیف گسترده‌ای از خدمات را ارائه می‌دهند. این خدمات ممکن است شامل مدیریت سرمایه‌گذاری، برنامه‌ریزی مالی، فروش بیمه، مشاوره مالیاتی و برنامه‌ریزی املاک باشد.

هدف یک مدیر ثروت کمک به مشتریان برای رشد و حفظ ثروت آنها در درازمدت است.

خدمات مدیریت ثروت

خدماتی قابل‌ارائه از شرکت‌های مدیریت ثروت

مدیریت سرمایه‌گذاری. یک مشاور اقتصادی با شما همکاری می‌کند تا یک استراتژی سرمایه‌گذاری متناسب با اهداف و تحمل ریسک شما ایجاد کند. اگر مدیر یک مشاور سرمایه‌گذاری دارای مجوز باشد، ممکن است از طرف شما سرمایه‌گذاری‌ها را انتخاب و مدیریت کند، اغلب این کار در ازای کارمزد سالانه انجام می‌شود.

برنامه‌ریزی مالی:

یک مدیر دارایی می‌تواند به شما کمک کند تا یک برنامه مالی که شامل اهداف پس‌انداز، سرمایه‌گذاری و هزینه می‌شود، تهیه کنید. مدیر همچنین می‌تواند به شما در برنامه‌ریزی برای بازنشستگی، پس‌انداز برای کالج و سایر رویدادهای مهم زندگی کمک کند. این برنامه‌ها را می‌توان به‌صورت دوره‌ای با تغییر شرایط شما بازبینی کرد.

مشاوره مالیاتی:

یک مدیر دارایی می‌تواند در مورد چگونگی ساختار مالی خود به‌گونه‌ای که بدهی مالیاتی شما را به حداقل می‌رساند، مشاوره ارائه دهد. این امر به‌ویژه درصورتی‌که صاحب کسب‌وکار خود هستید یا دارای چندین جریان درآمدی هستید بسیار مهم است.

برنامه‌ریزی املاک:

یک مدیر دارایی می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه‌ای برای آنچه پس از مرگ برای دارایی‌هایتان اتفاق می‌افتد، تهیه کنید.

مدیران دارایی خصوصی نیز همین نوع خدمات را ارائه می‌دهند؛ اما برای افراد باارزش خالص بالا یا سرمایه‌گذاران معتبر با دارایی‌های میلیون دلاری.

مدیریت ثروت در راستای سرمایه گذاری

تفاوت مدیریت ثروت با مشاور سرمایه‌گذاری

مدیریت ثروت با مشاوره سرمایه‌گذاری متفاوت است. اولی یک رویکرد جامع‌تر ارائه می‌دهد که در آن یک مدیر واحد تمام خدمات موردنیاز برای مدیریت پول خود و برنامه‌ریزی برای نیازهای مشتری، از جمله نیازهای فعلی و آینده خانواده مشتری را هماهنگ می‌کند.

درحالی‌که اکثر مدیران ثروت در هر زمینه مالی خدمات ارائه می‌دهند. برخی از مدیران ثروت در زمینه‌های خاصی از امور مالی تخصص دارند. این تخصص بر اساس حوزه تخصص مدیر ثروت خواهد بود.

خدمات مدیریت ثروت معمولاً برای افراد ثروتمندی که طیف وسیعی از نیازهای متنوع دارند مناسب است. مشاوران متخصصان و کارشناسان سطح بالا هستند.

مدیران ثروت ممکن است به‌صورت فردی، یا به‌عنوان بخشی از یک کسب‌وکار در مقیاس کوچک یا به‌عنوان بخشی از یک شرکت بزرگ‌تر کار کنند. بر اساس ماهیت کسب‌وکار، مدیران ثروت ممکن است تحت عناوین مختلفی فعالیت کنند که شامل مشاور مالی یا اقتصادی می‌شود. یک مشتری ممکن است از یک مدیر دارایی منتخب خدمات دریافت کند یا ممکن است از اعضای یک تیم مدیریت ثروت کمک بگیرد.

دانش و تخصص مشاور اقتصادی

اگر مریض هستی برو دکتر اگر کسب‌وکاری دارید، از حسابدار استفاده می‌کنید. همه اینها معقول به نظر می‌رسد، این‌طور نیست؟ ما برای تصمیم‌گیری‌های مهم به دنبال کارشناسان هستیم؛ زیرا آنها آموزش و دانشی دارند که ما نداریم. بااین‌حال همیشه این موضوع در مورد پول صدق نمی‌کند.

از سرمایه‌گذاری‌های روبه‌رشد گرفته تا برنامه‌ریزی مالیات‌برارث و بازنشستگی، بسیاری از ما نیاز داریم که در مقطعی به دنبال مشاوره اقتصادی خوب باشیم. بنابراین، چرا وقتی صحبت از پول ما می‌شود به نظر می‌رسد بسیاری از مردم تمایلی به جستجوی کمک متخصص ندارند؟

واقعیت این است که ساختن ثروت، یا صرفاً افزایش پول شما، تأثیر زیادی بر آنچه می‌توانیم در زندگی به دست آوریم دارد. این مسئله بر اهدافی که می‌توانید دنبال کنید یا افرادی که می‌توانید از آنها حمایت کنید تأثیر می‌گذارد.

فواید مدیریت ثروت

وقت‌گذاشتن برای برنامه‌ریزی آینده اقتصادی یکی از مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌هایی  است که می‌توانید انجام دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا در مورد پول خود تصمیمات بهتری بگیرید. آرامش ذهنی را نیز نباید نادیده گرفت.

سخن آخر

بیش از یک سوم از افراد اعتراف می‌کنند که از تصمیمات اقتصادی خود پشیمان هستند. از وام مسکن گرفته تا حقوق بازنشستگی، عدم آگاهی از مزایایی که با دریافت مشاوره تخصصی حاصل می‌شود، می‌تواند ما را به پشیمانی از تصمیمات ناآگاهانه خود سوق دهد.

بسیاری از افراد می‌توانند با سرمایه‌گذاری‌های خود به‌جای تصمیمات منطقی، تصمیمات احساسی پرهزینه بگیرند. شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که با هزینه بالایی روی یک کالا سرمایه‌گذاری کرده باشید، سپس زمانی که ارزش آن کاهش یافت، آن را فروختید. یا شاید نتوانستید سرمایه‌گذاری‌های خود را متنوع کنید.

زندگی به‌ندرت قابل‌پیش‌بینی است. اما اگر یک برنامه مالی قوی داشته باشید، می‌توانید نسبت به آینده خود اطمینان بیشتری داشته باشید. تخصص ترکیبی برنامه‌ریزان مالی و مدیران سرمایه‌گذاری می‌تواند به شما کمک کند مسیر زندگی خود را هر چه که باشد، بهتر ترسیم کنید. مدیریت ثروت به شما برای همه اهدافتان و گردآوری هر چیزی که برای شما اهمیت دارد در یک استراتژی منسجم و مداوم کمک می‌کند.

در این باره بیشتر بخوانید

مقالات اخیر

درخواست تماس