مشاور اقتصادی کیست؟ کار یک مشاور اقتصادی چیست؟

image3

فهرست مطالب

آیا تابه‌حال خواسته‌اید در زمینه امور مالی خود از متخصص کمک بگیرید. اما احساس کنید پول کافی برای استخدام یک مشاور ندارید؟ مشاوران اقتصادی فقط برای افراد ثروتمند نیستند. آنها همچنین به باقی افراد نیز کمک می‌کنند تا به اهداف مالی خود دست یابند. بیایید ابتدا ببینیم که مشاوران اقتصادی چه می‌کنند و روش‌های مختلفی که می‌توانند به شما کمک کنند چیست.

همان‌طور که شما یک معمار را برای ایجاد یک طرح برای خانه خود استخدام می‌کنید. میتوانید یک مشاور اقتصادی را نیز برای ایجاد یک طرح برای امور مالی خود استخدام کنید. برای مؤثربودن، باید مشاور اقتصادی را به‌عنوان یک شریک در نظر بگیرید. یک مشاور اقتصادی باید شما را به‌خوبی بشناسد. این به معنای درک عادات مخارج، پس‌انداز فعلی، درآمد و هزینه‌های شماست.

با دردست‌داشتن این دانش، یک مشاور اقتصادی توصیه‌هایی را ارائه می‌دهد که می‌توانید در تمام طول زندگی خود از بودجه حال حاضرتان گرفته تا پس‌انداز بازنشستگی در بلندمدت اجرا کنید. شما مشاور اقتصادی با هم اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت خود را اصلاح می‌کنید. و سپس مشاور به شما کمک می‌کند در مسیر دستیابی به آن اهداف استوار بمانید. یک مشاور اقتصادی به افراد کمک می‌کند تا استراتژی‌های بلندمدتی برای ایجاد ثروت و مدیریت ریسک ایجاد کنند. آنها می‌توانند به شما در پیگیری، مدیریت و تعادل سبد ‌سرمایه‌گذاری خود کمک کنند. آنها همچنین می‌توانند در مورد بسیاری از مسائل و تصمیمات مالی دیگر مشاوره مفیدی ارائه دهند.

با داشتن یک مشاور اقتصادی، می‌توانید بهتر ‌سرمایه‌گذاری کنید. آنها خدمات کاملی در مورد مدیریت ‌سرمایه‌گذاری و انجام وظایفی مانند معاملات و تعادل مجدد سبد را برای شما ارائه می‌دهند.

توجه به این نکته ضروری است که اصطلاح “مشاور اقتصادی” عناوین شغلی مختلفی مانند مدیر مالی، نماینده مالی و مشاور ‌سرمایه‌گذاری را در بر می‌گیرد.

مشاوره گرفتن از مشاور مالی و مشورت با او

مشاوران اقتصادی و امانت‌داری

اگر یک مشاور اقتصادی استخدام می‌کنید. چگونه می‌توانید مطمئن شوید که او توصیه‌هایی را ارائه می‌دهد که با اهداف مالی شما مطابقت دارند؟ آنها به شما توصیه می‌کنند که ‌سرمایه‌گذاری کنید. و خدماتی را بخرید که بالاترین سود را برای شما به همراه دارد.

یک مشاور اقتصادی امانت‌دار موظف است منافع شما را به بهترین شکلی که ممکن است در نظر بگیرد. یک مشاور اقتصادی غیر امانت‌دار اغلب برای مؤسساتی کار می‌کند که آنها را برای ‌سرمایه‌گذاری در محصولات خاص (به‌خاطر دریافت کمیسیون) تشویق می‌کنند. آنها فقط به این استاندارد پایبند هستند که سرمایه‌گذاری‌ها برای نیازهای شما «مناسب» هستند. این یک پرچم قرمز نیست. اما به این معنی است که باید بپرسید کارمزدها و کمیسیون‌ها چگونه می‌توانند در طول زمان بر درآمد پرتفوی شما تأثیر بگذارند.

خدمات ارائه شده توسط مشاوران اقتصادی

انواع خدمات ارائه شده توسط مشاوران اقتصادی مختلف متفاوت خواهد بود. هیچ مدل یکسانی وجود ندارد. در مجموع، بهترین مشاوران اقتصادی به بعد مالی زندگی شما اهمیت می‌دهند و به ایجاد نقشه راه برای سلامت مالی مداوم شما کمک خواهند کرد. در اینجا چیزی است که باید به دنبال آن باشید:

کمک به حل بحران بدهی

مدیریت بدهی:

اگر احساس می‌کنید که بدهی‌های شما مانع زندگی مالی سالم شده‌اند. یک مشاور اقتصادی می‌تواند استراتژی‌هایی برای پرداخت بدهی‌های موجود شما ایجاد کند و به شما کمک کند تا در درازمدت از بدهی‌های خود دور بمانید. بدهی کمتر به معنای پس‌انداز بیشتر برای شماست.

بودجه‌بندی:

از پس‌انداز برای تعطیلات گرفته تا خرید خانه رؤیایی شما، مشاوران اقتصادی می‌توانند به ایجاد استراتژی‌های پس‌انداز برای پولی که هم خرج می‌کنید و هم پس‌انداز می‌کنید کمک کنند.

برنامه‌ریزی برای بازنشستگی:

چه در حال حاضر مقداری پول برای بازنشستگی ذخیره کرده باشید یا نه. مشاوران می‌توانند به شما کمک کنند پس‌انداز خود را افزایش دهید، کمبودها را شناسایی کنید. و سپس از آنچه پس‌انداز کرده‌اید در حین بازنشستگی محافظت کنید.

مراقبت طولانی‌مدت:

صرف‌نظر از سن شما، مشاور شما می‌تواند مسیری را برای تضمین آینده شما و همچنین درنظرگرفتن بیماری‌های احتمالی در آینده ترسیم کند. مانند بیمه‌های عمر.

مشاوران اقتصادی برتر کسانی هستند که عمق و وسعت خدماتی را که شما به آن نیاز دارید و استفاده خواهید کرد ارائه می‌دهند. هنگام مقایسه مشاوران، مطمئن شوید که پیشنهادهای آنها را با نیازهای فعلی و نیازهایی که ممکن است در آینده نزدیک داشته باشید نیز مقایسه کنید.

چه زمانی شما ممکن است به یک مشاور اقتصادی نیاز داشته باشید؟

  • شما نیاز به فردی دارید که نیازها و هزینه‌های مالی سالانه شما را برنامه‌ریزی و مدیریت کند.
  • شما چیزی بیش از مشاوره ‌سرمایه‌گذاری می‌خواهید.
  • شما نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد انواع گزینه‌های ‌سرمایه‌گذاری دارید.
  • شما نیاز به فردی دارید که برای اهداف آینده شما برنامه‌ریزی مالی دقیق انجام دهد.
کمک منتور مالی به افراد

مقایسه مشاور اقتصادی با مدیر مالی

اگر قبلاً مجموعه نسبتاً بزرگی از دارایی‌های مالی را جمع‌آوری کرده‌اید، ممکن است برایتان سؤال پیش‌آمده باشد که آیا اکنون به یک مشاور اقتصادی نیاز دارید. و یا یک مدیر مالی. درک تفاوت بین این دودسته مرتبط اما متفاوت می‌تواند به شما در انتخاب کمک کند.

مدیران اقتصادی مجموعه‌ای از خدمات جامع را به مشتریان خود ارائه می‌دهند که ‌سرمایه‌گذاران با سطوح دارایی پایین‌تر ممکن است به آن نیاز نداشته باشند. این خدمات شامل برنامه‌ریزی مالیاتی کامل، مدیریت بنیاد خانواده، برنامه‌ریزی بشردوستانه، خدمات حقوقی و غیره است.

یک مشاور اقتصادی سنتی برای کسانی که دارایی‌های کمتر از حداقل‌های فوق دارند و نیازهای برنامه‌ریزی تجاری، املاک و مالیات پیچیده‌تری ندارند، مناسب‌تر است.

سخن آخر

اکنون که می‌دانید یک مشاور اقتصادی چه کاری انجام می‌دهد و چه قابلیت‌های مختلفی می‌تواند به مشتریان ارائه دهد، احتمالاً به این نتیجه رسیده‌اید که آیا مشاور اقتصادی برای شما مفید است یا خیر.

صرف‌نظر از وضعیت مالی فعلی شما، نوعی از خدمات مشاوره اقتصادی وجود دارد که برای دارایی‌ها و اهداف شما مناسب است. قدم بعدی شما انجام تحقیق، ارزیابی گزینه‌های خود و برداشتن گام بعدی به سمت موفقیت مالی است.

در این باره بیشتر بخوانید

مقالات اخیر

درخواست تماس