شناسایی سرمایه، پنج راه برای شناسایی یک سرمایه‌گذاری امیدوارکننده

Screenshot 265

فهرست مطالب

دنیای تجارت مملو از داستان‌های باورنکردنی موفقیت در سرمایه‌گذاری است، به زندگی وارن بافت، بیل آکمن، کتی وود یا پیتر لینچ نگاه کنید. موفقیت ارتباطی به شانس ندارد. سرمایه‌گذاران خبره قوانین و روندهایی را که استراتژی‌های تجاری مناسب و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایده‌آل ایجاد می‌کنند را درک می‌کنند.

ممکن است در مسیر ریسک‌هایی وجود داشته باشد، اما شناسایی سرمایه و دانستن اینکه کدام سرمایه‌گذاری ارزش ریسک را دارد و یا ریسک کمتری را دارد، مسیر موفقیت را هموارتر می‌کند. دانش مالی، دانشی بسیار گسترده است. برای اینکه یک سرمایه‌گذاری موفق با کمترین ریسک را انجام دهید باید یا فردی خبره و باتجربه در این زمینه باشید و یا ناگزیر دانش مالی خود را به‌صورت جامع افزایش دهید.

راه آسان‌تر و بهتری هم برای شناسایی سرمایه هست؛ از یک مشاور مالی کمک بگیرید. برای یک سرمایه‌گذاری هوشمندانه باید هوشمندانه فکر کرد و هوشمندانه تصمیم گرفت.

نگاه به نمودار برای شناسایی سرمایه

تجزیه‌وتحلیل قوی از اسناد و داده‌های تجاری

مطمئناً می‌توان فرض کرد که اگر قبلاً تصمیم گرفته‌اید که در چه زمینه‌ای می‌خواهید پول خود را سرمایه‌گذاری کنید، به کمک نیاز دارید که کدام سرمایه‌گذاری تجاری خاص برای پول شما سودآورتر است. به‌خاطر داشته باشید که بین یک فرصت تجاری و یک سرمایه‌گذاری تجاری تفاوت وجود دارد، زیرا فرصت‌های تجاری در دسته وسیعی از سرمایه‌گذاری‌ها قرار می‌گیرند. یک مشاور مالی به‌خاطر دانش، تخصص و تجربه‌ای که دارد بهترین فرصت‌ها برای سرمایه‌گذاری را به شما معرفی می‌کند.

اگر در یک کسب‌وکار سرمایه‌گذاری می‌کنید، چه یک استارت‌آپ یا سرمایه‌گذاری دیگر، برای اینکه بتوانید یک تصمیم عاقلانه بگیرید، باید همه چیز را در مورد تجارت، بازار، رقابت، رهبری، امور مالی و غیره بدانید. این خسته‌کننده‌ترین اما مهم‌ترین بخش تحقیق در مورد فرصت‌های سرمایه‌گذاری بالقوه است که مشاوران اقتصادی آن را کامل بر عهده می‌گیرند.

درک نسبت‌های مالی

مشاور اقتصادی شما قبل از اینکه تصمیمی برای سرمایه‌گذاری شما در یک شرکت بگیرد در ابتدا به درک کاملی از شرایط و حقایق مالی آن شرکت رسیده است. او با استفاده از صورت جریان وجوه نقد، صورت سود و زیان و ترازنامه، و محاسباتی که گذشته، حال و آینده سرمایه‌گذاری را آشکار می‌کند بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری را بررسی می‌کند. این اسناد توانایی شرکت در مدیریت رشد، افزایش سود و ثبات مالی را نشان خواهد داد.

ارزیابی روند فعلی و آینده در صنعت

یک سرمایه‌گذاری تجاری قوی می‌تواند رشد کند و با تغییراتی که صنعت ممکن است تجربه کند، سازگار شود. بخشی از توانایی یک شرکت برای هدایت این تغییرات به تجربه کارآفرین یا تیم مدیریت بستگی دارد. اگرچه پول شما صرف یک کسب‌وکار می‌شود، اما در واقع روی تجربه و پیشینه کسانی که در رهبری هستند سرمایه‌گذاری می‌کنید و اعتماد دارید که چشم‌اندازی برای سرمایه‌گذاری بر روی فرصت‌های جدید یا تطبیق با متغیرهای غیرقابل‌کنترل وجود دارد.

اگر یک شرکت دارای ویژگی انحصاری باشد، تا زمانی که حفاظت از مالکیت معنوی وجود داشته باشد، به آنها مزیت رقابتی می‌دهد. کارآفرینان یا شرکت‌هایی که دارای شبکه‌های توزیع انحصاری یا قراردادهای بازاریابی و همچنین مجوزها، پتنت‌ها یا علائم تجاری هستند، هم‌زمان با رشد صنعت یا بازار، امنیت ایجاد می‌کنند. یک بازار بزرگ با رقابت محدود یک امتیاز اضافه در هنگام ارزیابی ارزش بلندمدت است، زیرا یک پایگاه مصرف‌کننده بزرگ و پایدار با تغییر صنعت از رشد حمایت می‌کند. یک متخصص امور اقتصادی یا یک مشاور مالی با اجحاف کامل بر این موضوع تمام مواد گفته شده را مدنظر قرار داده و موارد موردنظر برای سرمایه‌گذاری را بررسی می‌کند.

یک مشاور اقتصادی به طور کامل تیم مدیریت تولید محصول و یا شرکت موردنظر برای سرمایه‌گذاری را از نظر اشتیاق، تجربه، مهارت و تصمیم‌گیری خوب بررسی می‌کند. او همچنین انعطاف و آموزش‌پذیری را مدنظر قرار می‌دهد.

نشان دادن مسیر سرمایه گذاری

تعیین آمادگی کسب‌وکار

اگر با یک کارآفرین ملاقات می‌کنید یا می‌خواهید در یک استارتاپ سرمایه‌گذاری کنید، باید آمادگی کسب‌وکار را ارزیابی کنید. اگر با سرمایه‌گذاری کار می‌کنید که خود را در صنعت ثابت نکرده است، این مسئله ریسک بیشتری را شامل می‌شود.

این بدان معنا نیست که سرمایه‌گذاری شکست خواهد خورد. اینجاست که عوامل رهبری، تجربه، منحصربه‌فرد بودن محصول، اندازه بازار و وضعیت مالی کنار هم جمع می‌شوند تا تصویر بزرگی از پتانسیل کسب‌ و کار را به شما ارائه دهند. مشاوران مالی باتوجه‌به ارتباطات گسترده و تخصص خود تصویر دقیق و جامعی را از آنچه عنوان شد به شما ارائه می‌دهند.

سخن آخر

هدف اصلی سرمایه‌گذاری کسب درآمد است. هر فرصتی که پیش می‌آید برای شما و مجموعه شما مناسب نخواهد بود. همان‌طور که ممکن است فرصت‌های فوق‌العاده‌ای متناسب با سرمایه شما وجود داشته باشد. پیروی از این نکات می‌تواند در ارزیابی انتقادی سرمایه‌گذاری‌ها بسیار کمک‌کننده باشد.

شناسایی سرمایه اولین قدم برای پا گذاشتن در این راه است.

مرکز مشاوره اقتصادی ایرانیان با تولید و نشر مقاله های متفاوت در حوزه اقتصادی و مالی تحت عنوان مشاور اقتصادی شما تلاش به اثرگذاری سریع و مطمئن در بعد مالی زندگی تان را دارد.

 

بزرگترین پلتفرم  مشاوره آنلاین اقتصادی در ایران به همراه مشاوره انلاین کسب و کار مجموعه‌ای در زمینه شناسایی ریسک‌های ژئوپلیتیک و مشاوره در مباحث اقتصادی و سرمایه‌گذاری است که ریسک‌ها را ارزیابی و فرصت‌ها را برای سرمایه‌گذاران، سیاست‌گذاران و صاحبان کسب‌وکارها به وجود می‌آورد.

در این باره بیشتر بخوانید

مقالات اخیر

درخواست تماس