10 دلیل اهمیت استفاده از مشاور اقتصادی

103492152 GettyImages 499783375

فهرست مطالب

درحالی‌که مطمئناً در عصر دیجیتال امروز کمبودی در زمینه مشاوره اقتصادی وجود ندارد. درک همه اطلاعات و تعیین اینکه چه چیزی برای شما کاربرد دارد می‌تواند بسیار دشوار باشد. مطمئناً همه‌وقت یا تمایلی برای تبدیل‌شدن به یک متخصص اقتصادی ندارند. بااین‌حال، این روزها، توانایی مدیریت امور مالی شخصی اهمیت فزاینده‌ای دارد.

هر چه پا به سن می‌گذاریم، زندگی ما بسیار پیچیده‌تر می‌شود. متوجه می‌شویم که باید برای رویدادهای مختلفی برنامه‌ریزی  کنیم. مانند خرید خانه، تحصیل کودک، مراقبت از سالمندان والدین یا تغییر شغل احتمالی.

پیچیدگی‌های بیشتری را می‌توان با ازدواج فرزندان، هزینه بیماری و اتفاقات پیش‌بینی‌نشده و یا حتی بازار کار در حال تغییر تجربه کرد و اینجاست که داشتن مشاور اقتصادی اهمیت پیدا می‌کند.

مشاوره اقتصادی نه‌تنها موردنیاز افراد ثروتمند است، بلکه همه باید از آن بهره‌مند شوند. داشتن مشاور اقتصادی می‌تواند به شما در نگهداری از دارایی‌های خود و  همچنین استفاده حداکثری از سرمایه و تضمین آینده بلندمدت خود و خانواده‌تان کمک کند. در ادامه 10 دلیل مهم برای اهمیت استفاده از مشاور اقتصادی را شرح داده‌ایم.

1. محافظت از خانواده خود

تعداد بی‌شماری از محصولات بیمه عمر در بازار وجود دارد. یک مشاور می‌تواند به شما بگوید که کدام یک واقعاً ارزش خرید دارند. آنها موقعیت شما را ارزیابی می‌کنند و شما را با بهترین گزینه‌ها برای محافظت از خود و خانواده‌تان راهنمایی می‌کنند. چه مجرد باشید یا متأهل، چه خانواده جوانی دارید یا به دوران بازنشستگی نزدیک می‌شوید. تفاوتی نمی‌کند همیشه مشاور شما اینجاست تا شما را برای گرفتن تصمیم درست در مورد دارایی‌تان راهنمایی کند.

حساب کردن میزان بدهی

2. کمک به برنامه‌ریزی هزینه‌ها و پس‌انداز

برای تضمین آینده بلندمدت خود، باید دارایی‌هایی بسازید. مرحله اول این است که مخارج خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که بتوانید پس‌انداز کنید، مرحله دوم این است که پس‌انداز را طوری برنامه‌ریزی کنید که بتوانید از دارایی خود به بهترین شکل استفاده و حتی آن را چندبرابر کنید. صرف‌نظر از مبلغ، یک مشاور مالی می‌تواند وضعیت شما را بررسی کند و بهترین نقطه شروع را برای شما بیابد.

3. کمک به برنامه‌ریزی برای بازنشستگی

زمانی که نیازهای پس‌انداز کوتاه‌مدت شما پوشش داده شد، می‌توانید به فکر پس‌انداز برای بلندمدت باشید. بیشتر مردم به این نتیجه رسیده‌اند که نمی‌توان به‌اندازه کافی به برنامه‌ریزی دولت برای دوران بازنشستگی افراد تکیه کرد. برنامه‌ریزی برای بازنشستگی یک تجارت پیچیده است و گزینه‌های مختلفی برای ایجاد یک دوره پر آرامش وجود دارد. یک مشاور مالی نه‌تنها به بررسی بسیاری از قوانین و گزینه‌های موجود کمک می‌کند و بلکه به راهنمایی برای ایجاد یک سبد برای به حداکثر رساندن چشم‌اندازهای بلندمدت شما نیز کمک می‌کند.

4. تأمین امنیت خانه خود

بازار وام مسکن همیشه پیچیده‌ بوده است. خرید خانه‌یکی از گران‌ترین تصمیماتی است که می‌گیریم و اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق ما به وام مسکن نیاز داریم. یک مشاور مالی به‌خصوص در مواقعی مانند این می‌تواند به شما کمک کند. آنها نه‌تنها می‌توانند بهترین نرخ‌ها را جستجو کنند، بلکه می‌توانند به شما کمک کنند تا سطوح معقول وام، توان پرداخت و دیگر جنبه‌های کمک‌کننده برای افزایش توان پرداخت خود را ارزیابی کنید.

5. کمک به اهداف ‌سرمایه‌گذاری خود

همان‌طور که در طول زندگی پیشرفت می‌کنید و دارایی‌ها و درآمد شما شروع به افزایش می‌کند، می‌توانید به‌جای اینکه به‌سادگی موقعیت خود را حفظ کنید، فکر کنید که چگونه موقعیت خود را ارتقا دهید. این می‌تواند به معنای هر چیزی باشد، از بازنشستگی زودهنگام گرفته تا پرداخت شهریه مدارس خصوصی. هدف شما هر چه باشد، یک مشاور مالی می‌تواند به ارزیابی آنچه که به طور واقعی امکان‌پذیر است کمک کند و به شما برای برنامه‌ریزی در رسیدن به هدفتان کمک کند.

تنوع در سبد دارای ها

6. یافتن ترکیب مناسبی از دارایی‌ها

به همان اندازه که هدف از ‌سرمایه‌گذاری افزایش دارایی است، به همان اندازه محافظت از دارایی در برابر کاهش بالقوه نیز هست. بازده بالا اغلب با ریسک بالا همراه است و همه این ایده را دوست ندارند که ‌سرمایه‌گذاری آنها ممکن است یک‌شبه یک‌سوم یا بیشتر کاهش یابد! یک مشاور اقتصادی قبل از ارائه توصیه، ارزیابی دقیقی از نگرش شما نسبت به ریسک انجام می‌دهد. آنها همچنین تضمین می‌کنند که همه تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد قرار نمی‌دهید و به شما کمک می‌کنند نه‌تنها در بین طبقات دارایی، بلکه در بین حساب‌ها، وجوه فردی و ارائه‌دهندگان محصول تنوع ایجاد کنید.

7. برای به‌دست‌آوردن یک ارزیابی عینی

هر فرصت یا محصول جدید سرمایه‌گذاری احتمالاً با مقدار مشخصی از تبلیغات همراه است، اما این لزوماً به این معنی نیست که برای شما مناسب است. سرمایه‌گذاران همچنان گرفتار حباب‌های بازار یا هزینه‌های بالا می‌شوند، زیرا آنها باعجله وارد می‌شوند. یک مشاور اقتصادی می‌داند که محصولات در بازارهای مختلف چگونه عمل می‌کنند و جنبه‌های منفی احتمالی را برای شما و همچنین مزایای بالقوه آن را شناسایی می‌کند تا بتوانید پس از آن تصمیمی آگاهانه در مورد محل ‌سرمایه‌گذاری بگیرید.

پس انداز پول
Coins in glass jar for money saving financial concept

8. صرفه‌جویی در پول

هنگامی که ارزیابی ریسک و ‌سرمایه‌گذاری شما کامل شد، گام بعدی بررسی مالیات است. این محاسبه مالیات ممکن است صرفاً به معنای محاسبه مالیات حساب‌های پس‌انداز انفرادی (ISA) یا یک طرح بازنشستگی و …  باشد. برای ترتیبات پیچیده‌تر، می‌تواند به معنای انتقال دارایی به همسر یا فرزندان شما باشد تا در کمک‌هزینه شخصی آنها را به حداکثر برسانید. یک مشاور اقتصادی همیشه موقعیت مالیاتی شما را در هنگام ارائه توصیه‌ها در نظر دارد و در شرایط پیچیده شما را به مسیر درست راهنمایی می‌کند.

9. نگه‌داشتن شما را در مسیر درست

حتی زمانی که سرمایه‌گذاری‌های شما انجام شده و در حال برنامه‌ریزی هستند، درصورتی‌که تحولات بازار یا رویدادهای غیرعادی سرمایه شما را از مسیر خارج کند، باید آن‌ها را زیر نظر بگیرید. می‌توانید از یک مشاور اقتصادی بخواهید که مراقب ‌سرمایه‌گذاری‌های شما باشد. آنها می‌توانند اطمینان حاصل کنند که تخصیص دارایی شما با نوسانات بازارها تحریف نمی‌شود.

10. آرامش خاطر

پول موضوع پیچیده‌ای است و برای محافظت از آن و استفاده حداکثری از آن باید موارد زیادی را در نظر گرفت. بازارها بی‌ثبات هستند و رسانه‌ها در مورد ریسک‌ها و پاداش‌ها مستعد اغراق هستند. به‌کارگیری یک مشاور اقتصادی خوب می‌تواند تبلیغات را کاهش دهد و شما را در مسیر درست هدایت کند.  در صورت استفاده از مشاور اقتصادی متوجه می‌شوید که پولی که در مشاوره تخصصی ‌سرمایه‌گذاری می‌کنید در درازمدت چندین برابر بازپرداخت می‌شود.

در این باره بیشتر بخوانید

مقالات اخیر

درخواست تماس