مدیریت سرمایه چیست؟ چرا باید از یک مشاور اقتصادی کمک گرفت؟

GettyImages 1184053276

فهرست مطالب

مدیریت سرمایه برای اکثر مردم یک معما است. در حالی که اکثر مردم می‌دانند که اقتصادهای جهانی تاثیر بسزایی در قیمت ارز دارند با این وجود، تعداد کمی از پیچیدگی‌های استفاده از این سرمایه برای یک شرکت را درک می‌کنند. بنابراین، بسیاری تلاش می‌کنند تا بفهمند مدیریت سرمایه چیست.

Financial and economic consultant

مشاوران مالی مدیریت سرمایه (Capital Management) یک استراتژی مالی است را یک استراتژی مالی  تعریف می‌کند که هدف آن اطمینان از حداکثر کارایی در جریان نقدی شرکت می‌باشد. بنابراین در پاسخ به سوال “مدیریت سرمایه چیست؟” به سادگی می‌گوییم “مدیریت سرمایه مدیریت اموال شماست” است. اگرچه در واقعیت، تعریف دقیق‌تر مدیریت سرمایه بسیار پیچیده‌تر است.

 

تعادل در مدیریت سرمایه

برای تعریف دقیق تر مدیریت سرمایه، باید همه ی جوانب را در نظر بگیریم. هدف نهایی مدیر سرمایه حداکثر بهره وری شما و پیشبرد پول شما به سمت نقاط هدف گذاریتان است. گاهی اوقات می‌توان وضعیت مالی خود را با کاهش هزینه‌های غیر ضروری بهبود بخشید. در مواقع دیگر، می‌توان با اعمال یک تغییر کوچک در یکی از حوزه‌های اصلی کسب و کار، درآمد را افزایش داد. دانستن اینکه چه اقداماتی باید در چه زمان‌هایی اجرا شود در مدیریت سرمایه موثر است.

دریافت کمک از مشاور اقتصادی

چرا باید از یک مشاور اقتصادی کمک گرفت؟

یک مشاور مالی می‌تواند در مدیریت امور مالی افراد عادی، سرمایه‌گذاران، صاحبان مشاغل و کارآفرینان کمک کند. او در زمینه امور مالی و سرمایه‌گذاری متخصص است. و دانش و مشاوره مالی را بر اساس تخصصش و بر اساس نیاز مشتریان ارائه می‌دهند.

یک مشاور مالی در زمینه امور مالی تخصص دارد. بنابراین برای پاسخ به هرگونه سؤال مالی شما کاملاً آماده است. بر اساس نیاز شما، آنها می‌توانند در مورد سرمایه‌گذاری و امور مالی به شما مشاوره دهند. یک مشاور مالی همچنین می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری‌های مالی عاقلانه کمک کند. این کار به نوبه خود به شما کمک می‌کند تا در کنار بسیاری از مزایای دیگر، پس‌انداز بیشتر و سرمایه‌گذاری مناسب داشته باشید.

یک مشاور مالی درآمد، اهداف آینده، هدف و بازار غالب شما را تجزیه‌وتحلیل می‌کند. براین‌اساس، آنها به شما کمک می‌کنند تا گزینه‌های سرمایه‌گذاری و محصولات مناسبی را انتخاب کنید که بر اساس تحمل ریسک و الزامات بازدهی شما هستند. پس از انجام این سرمایه‌گذاری‌ها، آنها به شما کمک می‌کنند تا بر عملکرد سبد سرمایه‌گذاری خود نظارت کنید. درک آنها از بازار در چنین مواردی سودمند است. به‌عنوان‌مثال، هرزمان که برای نگرانی‌های سلامتی خود با پزشک مشورت می‌کنید، ترجیح می‌دهید با یک متخصص همراه شوید تا شما را در مسیر بهبودی هدایت کند. به طور مشابه، مشاور مالی متخصصی است که شما برای مدیریت سلامت سبد سرمایه‌گذاری و دستیابی به اهداف بلندمدت مالی خود به آن مراجعه می‌کنید.

نقش مشاور مالی چیست؟

اکنون، ممکن است شما در این فکر باشید که یک‌بار مشاوره مالی دریافت کنید. اما اجازه دهید به شما بگویم که مشاوره یکباره اغلب نمی‌تواند سود مالی موردنیاز شما را تأمین کند. برنامه‌ریزی استراتژیک یک سفر مالی، اولین گام صحیح برای دستیابی به اهداف شماست. بنابراین، داشتن جلسات مشاوره مکرر با یک مشاور می‌تواند در درازمدت به طور معناداری کمک کند، آنها نه‌تنها می‌توانند یک استراتژی سرمایه‌گذاری منسجم ایجاد کنند، بلکه حمایت مناسبی را در ردیابی اهداف مالی شما ارائه می‌کنند.

اگر صاحب کسب‌وکار هستید یا هزینه‌های غیرقابل‌کنترلی دارید، استخدام یک مشاور مالی می‌تواند به شما در مدیریت امور مالیتان کمک کند. ممکن است در ابتدا هزینه اضافی به نظر برسد، اما مزایای بلندمدت داشتن یک مشاور مالی را نمی‌توان نادیده گرفت. زیرا می‌تواند پس از یک مقطع زمانی مشخص، یک سفر مالی سودآور باشد. بنابراین، با مشاور مالی خود صحبت کنید و از توصیه‌های آنها استفاده کنید. زیرا مطمئناً ریسک مالی شما را به حداقل رسانده و نتایج بلندمدتی را به همراه خواهد داشت. و درعین‌حال به شما امکان می‌دهد در زمان و هزینه خود به شیوه‌ای سازماندهی شده صرفه‌جویی کنید.

مشاوران مالی مدیریت سرمایه (Capital Management) یک استراتژی مالی است را یک استراتژی مالی  تعریف می‌کند که هدف آن اطمینان از حداکثر کارایی در جریان نقدی شرکت می‌باشد. بنابراین در پاسخ به سوال "مدیریت سرمایه چیست؟" به سادگی می‌گوییم "مدیریت سرمایه مدیریت اموال شماست" است. اگرچه در واقعیت، تعریف دقیق‌تر مدیریت سرمایه بسیار پیچیده‌تر است.

فرمول مدیریت سرمایه

در بازار، سهام داشتن استراتژی معاملاتی درست، به کسب سود منجر خواهد شد.

  • اولین و مهم‌ترین نکته، داشتن سبد معاملاتی است. یعنی به‌اصطلاح همه تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد نچینید.
  • خریدوفروش پله‌ای داشته باشید. به این صورت که اگر قصد خرید سهمی را دارید ابتدا آن را به سه قسمت تبدیل کرده و در قیمت‌های مختلف سفارش خود را ثبت کنید.
  • در سبد سهام خود بیش از 5 الی 6 سهم نداشته باشید.
  • سهامی را انتخاب کنید که زیان‌ده نباشند و بازدهی مناسبی در دوره‌های اخیر محقق کرده باشند.
  • سهام با نقدشوندگی بالا را انتخاب کنید.
  • دیگر فرمول مدیریت سرمایه، تشخیص درست نقاط ورود و خروج و داشتن حد سود و ضرر مشخص می‌باشد.
  • توجه به این نکته که اگر ارزش سهمی نسبت به ارزش ماکزیمم خود 25 درصد کاهش یافت، آن را فروخته و خارج شود. به‌این‌ترتیب از وقوع ضررهای بزرگ جلوگیری خواهد شد.

سخن آخر

از بسیاری جهات، کار مشاوران اقتصادی با ارتقای جامعه مرتبط است. زیرا آنها نقش دوگانه ارائه سواد مالی به شهروندان عادی و راهنمایی آنها در مسیر استقلال مالی را ایفا می‌کنند. علاوه بر این، افرادی که تجربه و مطالعه مالی کافی ندارند عموماً در نظارت، بازنگری و ایجاد تغییرات لازم در برنامه‌های مالی خود بر اساس شرایط در حال تغییر، شکست می‌خورند. بنابراین استفاده از یک مشاور اقتصادی می‌تواند در درازمدت بسیار کمک‌کننده باشد.

 

بزرگترین پلتفرم  مشاوره آنلاین اقتصادی در ایران به همراه مشاوره انلاین کسب و کار مجموعه‌ای در زمینه شناسایی ریسک‌های ژئوپلیتیک و مشاوره در مباحث اقتصادی و سرمایه‌گذاری است که ریسک‌ها را ارزیابی و فرصت‌ها را برای سرمایه‌گذاران، سیاست‌گذاران و صاحبان کسب‌وکارها به وجود می‌آورد.

در این باره بیشتر بخوانید

مقالات اخیر

درخواست تماس